Czuwaj!
Pierwszego października nasza drużyna wspólnie udała się na ognisko. Bardzo miło spędziliśmy czas, było dużo integracji, tańców, nauczyliśmy się szyfru czekoladka oraz zjedliśmy pyszne kiełbaski.
Czuwaj!
Pierwsze zbiórki już za nami! Na jednej z nich poznaliśmy prawo harcerskie oraz starliśmy się je wytłumaczyć i zrozumieć. Bazując na nowej wiedzy utworzyliśmy regulamin zachowania obowiązującego na naszych spotkaniach. Druga zbiórka dotyczyła lidera. Dowiedzieliśmy się jakie cechy ma dobry przywódca, a także spędziliśmy miło czas grając w gry. Trzecia zbiórka wyjaśniła nam podstawowe funkcje harcerskie oraz strukturę. Wiemy, kto jest naszym przybocznym i drużynowym oraz do jakiego hufca i chorągwi należymy.
4
Pasowanie na Ucznia
- 50
Pasowanie na ucznia to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego dziecka, które we wrześniu dopiero co rozpoczęło naukę w szkole podstawowej. Dnia 10 października odbyła się właśnie taka uroczystość w naszej szkole podczas której pierwszaki składały ślubowanie, były oficjalnie pasowane na uczniów, śpiewały piosenki, rozwiązywały zadania, a także otrzymały symboliczne upominki. To bardzo wzruszające wydarzenie zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.
Kochane dzieciaki, cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce! Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością! 😊
Maria Bugajska
E-uzależnienia a higiena cyfrowa. Gdzie zatem jest granica? - zapraszamy na webinar
NFZ informuje: 54,4% młodych ludzi miała kontakt z niebezpiecznymi treściami w Internecie. 11,9% polskich nastolatków w wieku 12–17 lat nadużywa Internetu. Trudne relacje społeczne – brak akceptacji, nieśmiałość, samotność, zamknięcie na innych ludzi zwiększają ryzyko e-uzależnień.
Rodzicu, Nauczycielu czy wiesz że:
- 11,9% polskich nastolatków w wieku 12-17 lat nadużywa Internetu.
- użytkownicy Internetu to częściej dziewczęta niż chłopcy oraz starsze nastolatki w wieku 15-17 lat.
- 54,4% młodych ludzi miała kontakt z niebezpiecznymi treściami w Internecie.
Czym jest uzależnienie od Internetu i nowych technologii?
Uzależnienie od Internetu, komputera czy telefonu to stosunkowo nowe zjawiska. To stany, który objawiają się zaabsorbowaniem, fascynacją, traktowaniem nowych technologii jako narzędzia odprężenia i redukcji dyskomfortu. Intensywność korzystania zwiększa się w celu regulowania stanów emocjonalnych. Uzależnienie od Internetu i nowych technologii pływa negatywnie na relacje społeczne poprzez wycofanie, pojawianie się problemów szkolnych i zdrowotnych. W sytuacji ograniczonego dostępu pojawia się dyskomfort.
Dzięki udziałowi naszej szkoły w Szkole Odpowiedzialnej Cyfrowo, mamy mozliwość zaproszenia Państwa na webinar "E-uzależnienia a higiena cyfrowa. Gdzie zatem jest granica?"
Termin: 16 paździenika (poniedziałek), godzina 19.00
Link do webinaru: Kliknij by dołączyć do webinaru:)
Uwaga. Webinar nie będzie nagrywany więc jedyna okazja by go wysłuchac to dołaczyć już dziś (i wejść do poczekalni:)
XV Europejski Tydzień Sportu
Eldorado - drużyna harcerska zaprasza
- 2
Czuwaj!
W ostatnim dniu wakacji została powołana Próbna Drużyna Harcerska „Eldorado”, która będzie rozwijała swoją działalność przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu. Oferta skierowana jest do uczniów klas IV – VI.
Odbyły się już pierwsze zajęcia w formie gier i zabaw. Przyszli harcerze poznali Prawo Harcerskie podczas grupowych rywalizacji.
Chcesz zostać harcerzem, przeżyć niezapomnianą przygodę, poznać wartościowych ludzi i miło spędzić czas? Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 20 września (środa) o godz. 16.30 w świetlicy szkolnej SP 4.Karolina Brzeczko – opiekun drużyny.
Szkoła Talentów Lidl
od 1 września rusza II edycja Szkoły Talentów Lidla - zapraszamy do zbierania taleciaków i przekazania naszej szkole! Przypominamy, że w ubiegłym roku udało nam się dzięki Państwa pomocy zebrać 6000 taleciaków za które otrzymaliśmy m.in. gry dydaktyczne dla każdej z klas edukacji wczesnoszkolnej oraz świetlicy, zestawy zegarów, tangramy magnetyczne i wiele innych pomocy:)
Razem możemy więcej!
Strona w przebudowie
Szanowni Państwo,
jesteśmy w trakcie przebudowy naszej strony internetowej w związku z powyższym przez jakiś czas nasze podstrony mogą być niedostępne. Postaramy się na bieżąco udostępniać aktualności i jak najszybciej rozbudować stronę o nowe pozycje.
Za utrudnienia przepraszamy!
Zapraszamy wkrótce.
Ubezpieczenie dziecka
Szanowni Państwo,
przypominamy, że umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców.
Poniżej publikujemy przykładowe oferty ubezpieczycieli:
PZU - NNW EDUKACJA w ramach Projektu Kocham to dbam.
Szczegóły oferty znajdą Państwo w załącznikach:
Postanowienia_dodatkowe_NNW.pdf
Poniżej link, który bezpośrednio pozwoli na zakup oferty przez Internet:
https://kochamtodbam.pl/ubezpieczenia/tabela-sau100
SUPRABROKERS
Szczegóły oferty znajdą Państwo w załącznikach:
NNW_Interrisk_2023_ulotka_a4_do_a5_v5.pdf
OWU_EDU_PLUS_2023_final_(2).pdf
TABELA_USZCZERBKOW_2023_2024_-_WYCIaG_Z_OWU.pdf
INTERRISK
Szczegóły oferty znajdą Państwo w załączniku:
Omdlenia - przyczyny, objawy, sposób zmniejszenia ryzyka
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
w załączeniu przekazujemy ulotkę przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.
Plan lekcji
- Wyświetl lub wydrukuj obecny plan lekcji Ta szkoła jeszcze nie opublikowała planu lekcji.
Zastępstwa
- Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.
Dyktando w biegu w języku niemieckim - LAUFDIKTAT
2W czwartek (24.04.) na boisku szkolnym naszej szkoły odbyło się dyktando w biegu w języku niemieckim - LAUFDIKTAT - dla uczniów z klas siódmych i ósmych. Zadaniem uczestników konkursu było bieganie do tekstu z przygotowanym dyktandem, zapamiętanie jego fragmentu, a następnie wracanie do miejsca startowego i zapisywanie go z pamięci. Czynność tę uczniowie wykonywali w czasie 6 minut. Wszystkim uczestnikom poszło wspaniale, jednak najlepiej poradzili sobie następujący uczniowie:I miejsce – Aleksandra Lenczewska z klasy VIIIaII miejsce – Roksana Frątczak z klasy VIIcIII miejsce – Maurycy Olejnik z klasy VIIIbWyróżnienie – Nina Klonowska z klasy VIIcGratulujemy!
Bierzemy udział w akcji Żonkile
Nasza Szkoła po raz kolejny bierze udział w corocznej inicjatywie społeczno-edukacyjnej akcja Żonkile, która organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W 82. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim program towarzyszący akcji Żonkile poświęcony jest odwadze i jej różnym obliczom - tej codziennej o utrzymanie się przy życiu, jak i tej podejmowanej w walce, nawet wobec braku perspektyw na ocalenie.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w naszej bibliotece
33W dniu 23 kwietnia nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W ramach programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” zorganizowano wyjątkowe spotkania czytelnicze, których głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów.
Tym razem inicjatywę przejęły uczennice klasy VIII a, pod opieką pani Renaty Tomaszek. Dziewczęta wróciły wspomnieniami do czasów, gdy same były uczennicami klas I–III, i wybrały swoje ulubione książki z tamtego okresu. Wraz z panią bibliotekarką odwiedziły młodsze klasy, by przeczytać fragmenty wybranych lektur i podzielić się emocjami, jakie towarzyszyły im podczas pierwszych czytelniczych przygód.
Całe wydarzenie zostało wzbogacone o dekoracje – na szkolnych oknach pojawiły się inspirujące cytaty o książkach i czytaniu, przypominające, jak wielką wartość niesie ze sobą obcowanie z literaturą.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w tę piękną inicjatywę. Mamy nadzieję, że książka będzie dla każdego ucznia nie tylko źródłem wiedzy, ale też przyjacielem na całe życie.
Pisanki na drodze.
Pisanki na drodze. To kolejna akcja uczniów naszej szkoły z funkcjonariuszami policji. Wydarzenie to było apelem o bezpieczną i ostrożną jazdę zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy ruch na drogach jest wzmożony. W tym roku hasło brzmiało: Kierowco noga z gazu i żyj.
2
10. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy ratować"
I etap 10. Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować” został zakończony. Polegał on na stworzeniu przez każdą z klas 1-3 plakatu metodą kolażu pt. "Pierwsza pomoc to dziecinnie proste". Szkolna Komisja Konkursowa powołana przez p. Katarzynę Brożek, tj. Szkolnego Koordynatora Konkursu, wyłoniła wśród dostarczonych plakatów jeden, który reprezentował naszą Szkołę w Warszawie. Pracę, która spełniała wszystkie kryteria konkursowe i zdobyła serce Jury, była praca wykonana przez klasę 3b, której wychowawcą jest p. Jadwiga Śledziewska-Wierzbicka. W Warszawie komisja konkursowa wybrała najlepsze prace z całej Polski. Prace były kreatywne, piękne, merytoryczne ale i też z uśmiechem. Cudowne. Nasza Szkoła zakwalifikowała się do II etapu konkursu! Wybrany przez Szkolnego Koordynatora Konkursu uczeń klasy 2 wraz z opiekunem wykona zadanie półfinałowe, tj. magazyn o tematyce pierwszej pomocy, w którym muszą zostać zawarte wszystkie kryteria konkursowe. Na przygotowanie czasopisma mamy czas do 15.05. Efekty pracy będzie można podziwiać na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że wykonana praca konkursowa zaprowadzi nas do III etapu (finału), który odbędzie się w Warszawie i będzie miał formę gry miejskiej. Do finału zostanie wybrana 4-osobowa drużyna, która zmierzy się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi związanymi z pierwszą pomocą. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr"
Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że w I etapie 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr" wzięło udział 49 uczniów naszej Szkoły. Do II etapu zakwalifikowało się aż 7 uczestników konkursu.
Lista półfinalistów:
- Wojciech Piórkowski, kl. 3a
- Jan Pakuła, kl. 2a
- Taisiia Ivaniuk, kl. 3c
- Ruslan Czyżyk, kl. 3b
- Nicodem Presler, kl. 1c
- Wiktor Szewczyk, kl. 1c
- Michał Kwiatkowski, kl. 1a
Serdecznie gratuluję Zwycięzcom I etapu oraz wszystkim uczniom, którzy zmierzyli się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez Puchacza Piotra.
II eatp odbędzie się 9 maja 2025 roku w naszej Szkole. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!
Szkolny Koordynator Konkursu
Mały Konkurs Recytatorski w Mirosławcu
Uczniowie naszej szkoły:
Jagoda Szczepaniak z kl. 4c
Natalia Bartosik z kl. 5b
Hanna Łuczak z kl. 5c
Jan Kowalczyk z kl. 6a
Martyna Płowaś z kl. 8b
z niebywałym talentem, wrażliwością i piękną dykcją zaprezentowali interpretacje utworów w powiatowych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 10 kwietnia w Mirosławcu.
Jesteśmy dumni, gdyż Jagoda Szczepaniak uzyskała tytuł laureata, a Martyna Płowaś została wyróżniona przez jury.
Gratulujemy ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki za Jagodę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim konkursu .
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Gratulujemy opiekunom przygotowującym uczniów!
To był dzień pełen wrażeń!
293 kwitetnia uczniowie klas 4a i 5c wysłuchali koncertu w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz zgłębiali wiedzę na temat wody we wszechświecie, przemierzając ścieżki Edukatorium. Były emocje, doświadczenia, eksperymenty, quizy i dużo zabawy! Uczniowie wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi!
Dziękujemy wychowawcom p. Monice Sadkowskiej i p. Adamowi Czaszyńskiemu oraz opiekunom p. Elżbiecie Nogaj, p. Marcie Radwan i p. Beacie Poćwiardowskiej.
Losowanie nagród w Klubie Supermocy!
28Nadszedł TEN wyjątkowy moment! Dzisiaj odbyło się losowanie nagród książkowych dla uczestników konkursu "Klub Supermocy", którzy wykonali wszystkie zadania i zdobyli poziom KSIĄŻKOWEGO SUPERBOHATERA!
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Niezależnie od wyników losowania, każdy z Was jest prawdziwym bohaterem literatury! Mamy nadzieję, że zdobyte supermoce czytelnicze zostaną z Wami na długo, a świat książek będzie nieustannie dostarczał Wam przygód i inspiracji!
Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie umiejętności czytelniczych wśród uczniów klas I-III. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i kreatywność! Zachęcamy również do obejrzenia wspaniałych, zaprojektowanych przez uczestników okładek książek! Można je oglądać na tablicy naprzeciwko biblioteki.
Nauczyciele biblioteki: Ewa Ołdakowska, Ewa Lewandowska
Spotkanie Szkolnego Koła WWF
W dn. 27.03. odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Koła WWF. Uczestnicy spotkania zawiesili konkursowe karmniki dla ptaków oraz hotele dla owadów. Na terenie szkoły można znaleźć także karmniki zrobione przez naszych uczniów. Dzisiaj wykorzystaliśmy pierwszą część nagród pozyskanych z programu Planeta Energii, którą otrzymaliśmy w ramach ogólnopolskiego konkursu. Z niecierpliwością czekamy na podwyższone grządki przy pomocy , których stworzymy szkolny ogórdek. Nasiona, bomby kwietne i narzędzia ogrodnicze już są w gotowości.... tak, jak i my. Dzięki naszym akcjom przyczyniamy się do ochrony środowiska i wdrażamy działania proekologiczne. Dbamy o najbliższą okolicę. W końcu nasi Uczniowie to Przyjaciele Przyrody!
9
Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu był dniem bardzo kolorowym i radosnym. Uczniowie klas 0-3 udali się na wesoły korowód ze szkoły na Mosir w Wałczu. Wykonali również piękne Marzanny w konkursie plastycznym, które zdobiły nasz korowód.
46
Tydzień wiosenny w SP4
21.03. Był dniem bez plecaka i dniem zielonym. Uczniowie mieli wiele pomysłów, aby urozmaicić ten wiosenny dzień. Było przy tym wiele śmiechu i dobrej zabawy.
31
Powitaliśmy wiosnę konkursem czytelniczym!
20Pierwszy dzień wiosny świętowaliśmy w wyjątkowy sposób – poprzez konkurs czytelniczy poświęcony wiośnie! Uczniowie mieli okazję losować pytania, poszukiwać odpowiedzi w książkach i encyklopediach, a następnie prezentować swoje odkrycia. To była wspaniała okazja do rozwijania umiejętności czytelniczych i zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata.
Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczyć książkę – to prawdziwa kraina wiedzy, zabawy i niezapomnianych przygód! Zapraszamy do odwiedzin i wspólnego odkrywania świata literatury.
Podsumowanie akcji czytelniczej "Luty z Cukierkiem"
W tym roku szkolnym Uczniowie klasy 2c dołączyli do akcji "Luty z Cukierkiem". Była to akcja promująca czytelnictwo. Uczniowie wysłuchali dalszych przygód kota Cukierka oraz jego właścicieli. Cukierka poznali w lekturze pt. "Cukierku, Ty łobuzie". Wykonali ciekawe prace plastyczne, tworząc niezwykłe koty, stworzyli szczegółowy opis kota i gry planszowe oraz nauczyli się części ciała kota w języku angielskim. Dzięki pomysłowości nauczycieli, p. Marii Jaremba i p. Katarzyny Brożek oraz zaangażowaniu uczniów, nasza Szkoła otrzymała certyfikat.
Tydzień wiosenny w SP4 w Wałczu
Dzień 20.03. był dniem kolorowym. W tym dniu eksponowaliśmy również kolorowe skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa. .
12
20 marca Międzynarodowy Dzień Szczęścia
Uczniowe klasy 4a i 4b celebrowali Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Zabawy i uśmiechu było co nie miara! A Wy jak spędziliście dzisiejszy dzień?
Konkurs matematyczny "Kangur"
19Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
Konkurs Kangur Matematyczny to jedno z największych i najpopularniejszych wydarzeń matematycznych na świecie. Odbywa się corocznie w wielu krajach, w tym w Polsce, i gromadzi uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Uczestnicy rozwiązują zestaw zadań o różnym stopniu trudności, które rozwijają logiczne myślenie i kreatywność w matematyce.Dziś w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu, w której uczniowie zmierzyli się z wymagającymi, ale także inspirującymi zadaniami. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i pasją do matematyki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone za kilka tygodni, a najlepsi uczniowie otrzymają nagrody i wyróżnienia.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział!
Tydzień wiosenny w SP4 w Wałczu
Dzień 19.03. był dniem w piżamie. Uczniowie mogli poczuć się swobodnie i bez skrępowania chodzić przebrani po szkole :).
10
Bawimy się w teatr!
10Co nam daje zabawa w teatr? Przygotowując rolę, ćwiczymy pamięć, utrwalamy trudne słowa i uczymy się się organiować naszą pracę. Występując przed Kolegami i Koleżankami przełamujemy nieśmiałość. Planując nasz występ, zbieramy ciekawe pomysły, ustalamy elementy strojów, scenografię, rozmawiamy o kostiumach... czyli rozwijamy naszą kreatywności i uczymy się współpracy. [Czasami trudno nam dojść do porozumienia, ale Pani ma swoje sposoby, aby nas pogodzić].
Tak właśnie bawimy się znanymi polskimi legendami i balladą A. Mickiewicza pt. ,,Pani Twardowska,,!