Klasa 1c przyłączyła się do akcji #Kamienie . Zabawa polega na tym, aby stworzyć wyjątkowe dzieło na kamieniu, dopisując hasło #kamienie oraz kod pocztowy swojego miasta i zostawić swoje kamienie w różnych częściach miasta. Każdy kto znajdzie taki kamień, zabiera go ze sobą i odkłada w inne miejsce (nie zabieramy swoich kamyków). Bywa tak,że kamyki podróżują po całej Polsce, a nawet i świecie...a skąd wyruszył w drogę, mówi nam właśnie kod pocztowy. Uczniowie klasy 1c na lekcji plastyki ozdobili już swoje kamienie, które już niedługo wyruszą w podróż. Będziemy śledzić kto, gdzie i kiedy je odnajdzie, ponieważ takie znaleziska są udokumentowane poprzez dodawanie zdjęć na stronie #Kamienie.
Aktualności
#Kamienie w klasie 1c
- 6
Z wizytą w Publicznym Przedszkolu nr 5 im. Jasia i Małgosi w Wałczu
Dn. 07.03.24r. klasa 1c odwiedziła grupę Żabek z Publicznego Przedszkola nr 5 im. Jasia i Małgosi w Wałczu. Wychowawczyni wraz z Oliwierem Brożek przeprowadziła "kolorowe" eksperymenty, które wszyscy podziwiali z zachwytem. Nasze doświadczenia wprowadziły grupy w wiosenny nastrój. Nie zabrakło tęczy z cukierków na talerzu, oddzielania kolorów w szklaneczkach i odpychaniu kolorów w misce z mlekiem. Odbyły się również mini warsztaty tworzenia kolorów. Uczniowie klasy 1c byli pomocnikami naszych młodszych kolegów. Na sam koniec otrzymaliśmy piękne podziękowanie i upominek dla uczniów oraz zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie. Bardzo dziękujmy za ciepłe przyjęcie oraz aktywny udział w zajęciach. Nie możemy doczekać się kolejnej wspólnej zabawy i nauki.
8
Już niebawem...
Uczniowie naszej szkoły mają różnorodne supermoce! I dlatego już niebawem w SP nr 4 rozpocznie się ...
Plastyka na świeżym powietrzu!
Lekcja plastyki na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy 1b wykonywali piękne prace plastyczne przedstawiające oznaki wiosny, które możemy spotkać na terenie naszej szkoły.
7
Program Stypendialny Horyzonty
Do końca marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty! To stypendium edukacyjne stworzone z myślą o ósmoklasistach z całej Polski, którzy chcą uczyć się w najlepszych szkołach średnich w dużych miastach, rozwijać pasje, zdobywać pewność siebie i przyjaźnie na lata.
Stypendystów i stypendystki czekają wspólne wakacje i ferie, warsztaty, dodatkowe zajęcia i wsparcie profesjonalnej kadry. Aby zgłosić się do programu, wystarczy:
· kończyć w tym roku szkołę podstawową
· pochodzić z miejscowości do 30 000 mieszkańców
· planować naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC
· średni miesięczny dochód w rodzinie nie może przekraczać 1900 zł netto na osobę
· wypełnić formularz na stronie fundacji www.efc.edu.pl
Proste!
Dzień kobiet!
Przygoda w bibliotece z klasą II C
Dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece klasę II c z wychowawczynią p. Anną Zelek-Szostek! 📚
Nasi mali czytelnicy mieli wyjątkową okazję zagłębić się w tajniki powstawania książek - od momentu, gdy powstają w umyśle pisarza, aż po chwile, gdy trafiają w ręce czytelników. W ramach naszej prezentacji "Droga książki od pisarza do czytelnika" uczniowie mogli zgłębić proces tworzenia książek oraz odkryć, jak wiele wysiłku wkładają autorzy, by stworzyć te magiczne opowieści.
Nie zabrakło także praktycznych zajęć - uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem katalogowania księgozbioru, korzystając z programu e-biblio. Co więcej, mogli sami w praktyce przetestować, jak nakleja się etykiety na książki - pewnie wielu z nich czuło się jak prawdziwi bibliotekarze!
A to nie koniec atrakcji - przypomnieliśmy sobie również, jak ważne są karty czytelnika i książki oraz jakie rodzaje książek znajdują się na naszych półkach i w jaki sposób są układane. To było naprawdę fascynujące doświadczenie!
Dziękujemy uczniom z klasy II C za wspaniałą wizytę i ciekawość, którą okazali! Mamy nadzieję, że nasza biblioteka zawsze będzie dla Was miejscem pełnym wiedzy, przygód i inspiracji! 💡📖
23
Szkolny konkurs "Mole książkowe"
Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Szkolnym "Mole Książkowe", organizowanym przez bibliotekę szkolną. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie umiejętności prezentacyjnych wśród uczniów klas I-III oraz IV-VIII.
Termin i miejsce:
Konkurs odbędzie się w dniu 18 marca 2024 roku w czytelni szkolnej. Uczniowie klas I-III zaprezentują się o godzinie 8:55, natomiast uczniowie klas IV-VIII o godzinie 9:50.
Zachęcamy do zgłaszania uczestnictwa do dnia 14 marca w bibliotece szkolnej lub u nauczyciela polonisty.
Forma prezentacji: Uczestnicy mogą zaprezentować swoją ulubioną przeczytaną książkę w formie opowiadania, prezentacji multimedialnej (np. slajdy, filmik) lub innej formy uzasadnionej przez uczestnika (np. recytacja fragmentów, przedstawienie teatralne). Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.
Więcej informacji w ogłoszeniach na Librusie.
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie i podzielenia się swoją pasją czytania z całym środowiskiem szkolnym!
Nauczyciele biblioteki szkolnej
Ogólnopolski konkurs matematyczny Puchacz Piotr
Już w przyszły czwartek nasi uczniowie zmierzą się z matematycznymi zadaniami podczas I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów klas 1-3!
Występy naszych zdolnych przedszkolaków.
Pod koniec lutego dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały występ dla zaproszonych babć, dziadków i rodziców. Były piosenki, wiersze, subtelny walc oraz urzekające tango. Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami.
Wprowadzenie do magicznego świata literatury
W naszej szkolnej bibliotece, odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które na zawsze zapadnie w pamięć. Pasowanie na czytelnika klas pierwszych stało się nie tylko momentem symbolicznym, ale też magicznym otwarciem drzwi do niezliczonych światów, które tkwią w stronicach książek.
Atmosfera była niewątpliwie pełna magii, a kiedy nawet kot w butach przyznał, że czuje konkurencję, wiedzieliśmy, że coś wyjątkowego dzieje się wokół nas. 🐱📚👠
Czerwony Kapturek dzielnie opowiedział nam o swojej wyprawie do lasu pełnego bajkowych historii, przypominając jednocześnie, że najważniejszą umiejętnością jest mądrość w obchodzeniu się z książkami. 📖🌲🏰 Kot w butach, Czerwony Kapturek, Kopciuszek i Plastuś - każdy z nich symbolizuje inną odmianę magii literatury, a razem zjednoczyli się, aby odkryć tajemnice magicznego świata książek. 📚✨
Dzieci dowiedziały się, jak być prawdziwymi mistrzami literatury, jak odkrywać skarby na półkach i jak korzystać z magicznych mocy biblioteki. Teraz, gdy każde z nich posiada swój własny magiczny identyfikator czytelnika, nie ma mowy o nudzie! Przygoda zaczyna się właśnie tutaj! 🚀📚
Nie możemy zapomnieć o zaszczytnym gościu tego wydarzenia - pani dyrektor, która osobiście pasowała naszych uczniów na czytelników. Jej obecność dodatkowo podkreśliła wagę tego momentu oraz zaangażowanie całej społeczności szkolnej w rozwijanie miłości do literatury.
Pasowanie na czytelnika to nie tylko symboliczne wstąpienie w szeregi tych, którzy czerpią radość z czytania, ale również obietnica wielu niezapomnianych przygód, które czekają na naszych młodych czytelników. Wraz z otwarciem pierwszych stron książek, rozpoczyna się podróż do nieskończonych światów, które tylko czekają na odkrycie. 🌟📚🎩
Niech ta magiczna podróż będzie pełna fascynujących historii, inspirujących bohaterów i nieskończonych możliwości!
44
Konkurs plastyczny "Mój Plastuś"
Plastusiowy pamiętnik jest jedną z najpopularniejszych polskich powieści dla dzieci. Opisuje świat siedmiolatka widziany oczami małego ludzika z plasteliny, tytułowego Plastusia – ikony polskiej kultury dziecięcej. Plastuś został ulepiony przez Tosię, uczennicę pierwszej klasy. Tak jak Tosia, uczniowie klasy 1b wzięli udział w konkursie plastycznym "Mój Plastuś". Za kreatywność i pomysłowość wszyscy zdobyli pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy .
17
Spotkanie z lekturą "Plastusiowy pamiętnik" w czytelni szkolnej
Spotkanie z lekturą „Plastusiowy pamiętnik” w czytelni szkolnej
W czytelni szkolnej dzisiejszego dnia odbyło się wyjątkowe spotkanie z literaturą dla uczniów klasy I c. Atmosfera była nacechowana ciekawością i zaangażowaniem, gdyż dzieci z zainteresowaniem wsłuchiwały się w fragment lektury "Plastusiowy pamiętnik". Opowiadanie wciągnęło ich w świat przygód Plastusia oraz bogactwo emocji, jakie towarzyszyły mu w codziennych przeżyciach. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanego tekstu. Po zakończeniu lektury uczniowie mieli okazję zobaczyć fragment filmowej adaptacji "Plastusiowego pamiętnika". Ta wizualna prezentacja przyniosła im wgląd w wygląd szkolnego życia sprzed lat oraz zapewniła wspaniałą atmosferę retro, pokazując przybory szkolne i charakterystyczne wyposażenie klasy. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały różnice między współczesnymi a historycznymi szkolnymi realiami, co dodatkowo rozbudziło ich ciekawość i wyobraźnię. To spotkanie z lekturą "Plastusiowego pamiętnika" nie tylko rozbudziło pasję czytania u uczniów, ale także zapewniło im wspaniałą okazję do zgłębiania historii i kultury poprzez literaturę i wizualne środki przekazu.
Dzień Kobiet w SP4
Zapraszamy do zabawy.
Samorząd Uczniowski klas 1-3
Wiosenne porządki
W ramach akcji #SpokójMamy w dniach 2 i 3 marca serdecznie zapraszamy do włączenia się do wydarzenia i udziału w zbiórce zabawek dla szpitala w Kaliszu i nie tylko.
- 2 marca w Wałeckim Centrum Kultury w godz. 10.00 do 16.00
- 3 marca na targowisku miejskim w Wałczu od godz. 8.00 do 13.00
#SpokójMamy to nie tylko akcja charytatywna, ale i ważny element kształtowania pewnych postaw od najmłodszych lat. Dzieci uczą się, że warto doceniać i pielęgnować swoje zabawki, zamiast stale kupować nowe. To ważne przesłanie w kontekście obecnej kultury konsumpcji, która generuje ogromne ilości odpadów. Poprzez uczestnictwo w takiej akcji, dzieci zdobywają świadomość ekologiczną, uczą się dbać o środowisko i rozwijają umiejętność dzielenia się z innymi.
Polecamy!
Mobilne Planetarium Orbitek w SP4 w Wałczu
Uczniowie naszej szkoły poznali dziś tajemniczy świat kosmosu w Mobilnym Planetarium Orbitek. Obejrzeli ciekawe seanse dotyczące planet, kosmosu i zanieczyszczenia światłem. Na końcu mieliśmy okazję przejechać się kolejką - rollercoasterem. Było wiele śmiechu i dobrej zabawy.
34
Dzień życzliwości i serdeczności
Na dzisiejszych zajęciach z edukacji polonistycznej uczniowie klasy 1b poruszali temat życzliwości i serdeczności. Jedno z zadań, które mieli do wykonania było zrobienie własnoręcznie wykonanego upominku dla osoby, którą się wylosowało. Uczniowie mieli wiele ciekawych pomysłów i radości z takiej formy zajęć.
21
Testy sprawności fizycznej do klasy pierwszej
Szanowni Rodzice uczniów przyszłej klasy pierwszej
W przyszłym roku szkolnym wzorem obecnego roku szkolnego 2023/2024 kontynuujemy nabór do klasy pierwszej ze zwiększoną ilością godzin lekcji wychowania fizycznego (2 dodatkowe godziny zajęć).
Chętnych zapraszamy w terminie 21.02.2024 lub 28.02.2024 w godzinach 16:00-17:30 na małą salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 4 na testy sprawności fizycznej kandydatów do „oddziału usportowionego”.
Wychowawcą klasy 1c ze zwiększona ilością zajęć wychowania fizycznego jest p. Beata Podkowa. Zajęcia wychowania fizycznego prowadzić będzie trener piłki siatkowej p. Anna Cicha.
Prosimy o zabranie stroju i obuwia sportowego.
Zapraszamy!
Szkoła Roku
Głos Koszaliński po raz kolejny przynał tytuły najpopularniejszym szkołom w naszym regionie. O wyróżnieniu decydowały głosy czytelników. Z radościa i dumą informujemy, że nasza Szkoła zdobyła I miejsce w Plebiscycie Edukacyjnym w kategorii Szkoła Roku w powiecie wałeckim.
Dziękujemy!
#StopHEJT
Napisać o jeden wyraz za dużo w Internecie nie jest trudno. Czasami nawet jedno pojedyncze słowo może wyrządzić olbrzymią krzywdę. Hejterzy, zasłonięci ekranem monitora często czują się bezkarnie, ale czy na pewno są bezkarni? Uważajmy na to, co publikujemy, bo wszystko w Sieci zostawia ślad.
Uczniowie klas 7, podczas zajęć Informatyki, tworzyli plakaty nawołujące do zaprzestania hejtu w Sieci. Nie byłoby w tym nic nowego gdyby nie fakt wykorzystania do tego zadania sztucznej inteligencji. Wszystkie grafiki na poniższych plakatach zostały wygenerowane przez uczniów dzięki AI.
3
Lekcja informatyki z długopisami 3D!
W naszej szkole informatyka to nie tylko komputery i klawiatury! Podczas jednej z ostatnich lekcji uczniowie mieli okazję pracować z nowoczesnymi długopisami 3D, które pozwalają przenieść projekty z ekranu do rzeczywistości. Tematem zajęć było projektowanie przestrzenne i kreatywne myślenie – uczniowie tworzyli m.in. trójwymiarowe modele, geometryczne figury oraz proste konstrukcje techniczne.
Długopisy 3D okazały się nie tylko narzędziem świetnej zabawy, ale też sposobem na rozwijanie wyobraźni przestrzennej, precyzji i cierpliwości. Zajęcia spotkały się z dużym entuzjazmem – uczniowie szybko opanowali podstawy obsługi urządzeń i z zaangażowaniem realizowali swoje pomysły.
To kolejny krok w stronę nowoczesnej, angażującej edukacji, która łączy wiedzę z praktyką i technologią przyszłości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D!
2
Uchwalenie Konstytucji 3-go Maja w informatycznym ujęciu
Podczas lekcji informatyki uczniowie realizowali projekt edukacyjny, którego celem było stworzenie infografik, plakatów oraz prezentacji multimedialnych na temat uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie wykorzystywali nowoczesne narzędzia cyfrowe, takie jak Canva, Gimp, PowerPoint czy Google Slides, aby w atrakcyjny sposób przedstawić najważniejsze informacje o tym ważnym wydarzeniu historycznym. Praca nad projektami rozwijała umiejętności selekcji i przetwarzania informacji, projektowania graficznego oraz prezentacji treści.
Tydzień Sportu 2025
Poczytajmy sobie
Zachęcamy do udziału w akcji czytelniczej „Poczytajmy sobie”!
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Z przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie akcji „Poczytajmy sobie”, która ma na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie umiejętności czytelniczych wśród uczniów klas I–III szkoły podstawowej. To wyjątkowa okazja, aby wspólnie odkrywać magiczny świat książek!
Dlaczego warto wziąć udział?
- Wspólne czytanie to doskonała forma spędzania czasu z dzieckiem, która rozwija jego wyobraźnię, umiejętności językowe oraz więź rodzinną.
- Każdy uczestnik, który przeczyta cztery książki i wypełni kartę „Poczytajmy sobie”, otrzyma dyplom oraz słodki upominek!
- Najlepsi z uczestników mają szansę na dodatkowe nagrody – 10 szczęśliwców, których nazwiska zostaną wylosowane, otrzyma książki zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.
Jak to działa?
- Każdy rodzic otrzyma list informacyjny z biblioteki szkolnej.
- Chętni uczniowie będą mogli zarejestrować się i otrzymają kartę „Poczytajmy sobie”, na której będą mogli zapisywać tytuły książek przeczytanych wspólnie z rodzicem.
- Po przeczytaniu czterech książek oraz uzupełnieniu karty, uczniowie przynoszą ją do biblioteki.
Terminy:
- Rozpoczęcie akcji: 5 maja
- Zakończenie akcji: 2 czerwca
- Losowanie nagród: 4 czerwca
„Poczytajmy sobie” to część II edycji Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych „Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka”.
Zachęcamy do udziału i życzymy wszystkim uczestnikom wspaniałych chwil w świecie książek oraz niezapomnianych przygód!
Do zobaczenia w bibliotece!
Ewa Ołdakowska, Ewa Lewandowska
Dyktando w biegu w języku niemieckim - LAUFDIKTAT
2W czwartek (24.04.) na boisku szkolnym naszej szkoły odbyło się dyktando w biegu w języku niemieckim - LAUFDIKTAT - dla uczniów z klas siódmych i ósmych. Zadaniem uczestników konkursu było bieganie do tekstu z przygotowanym dyktandem, zapamiętanie jego fragmentu, a następnie wracanie do miejsca startowego i zapisywanie go z pamięci. Czynność tę uczniowie wykonywali w czasie 6 minut. Wszystkim uczestnikom poszło wspaniale, jednak najlepiej poradzili sobie następujący uczniowie:I miejsce – Aleksandra Lenczewska z klasy VIIIaII miejsce – Roksana Frątczak z klasy VIIcIII miejsce – Maurycy Olejnik z klasy VIIIbWyróżnienie – Nina Klonowska z klasy VIIcGratulujemy!
Bierzemy udział w akcji Żonkile
Nasza Szkoła po raz kolejny bierze udział w corocznej inicjatywie społeczno-edukacyjnej akcja Żonkile, która organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W 82. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim program towarzyszący akcji Żonkile poświęcony jest odwadze i jej różnym obliczom - tej codziennej o utrzymanie się przy życiu, jak i tej podejmowanej w walce, nawet wobec braku perspektyw na ocalenie.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w naszej bibliotece
33W dniu 23 kwietnia nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W ramach programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” zorganizowano wyjątkowe spotkania czytelnicze, których głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów.
Tym razem inicjatywę przejęły uczennice klasy VIII a, pod opieką pani Renaty Tomaszek. Dziewczęta wróciły wspomnieniami do czasów, gdy same były uczennicami klas I–III, i wybrały swoje ulubione książki z tamtego okresu. Wraz z panią bibliotekarką odwiedziły młodsze klasy, by przeczytać fragmenty wybranych lektur i podzielić się emocjami, jakie towarzyszyły im podczas pierwszych czytelniczych przygód.
Całe wydarzenie zostało wzbogacone o dekoracje – na szkolnych oknach pojawiły się inspirujące cytaty o książkach i czytaniu, przypominające, jak wielką wartość niesie ze sobą obcowanie z literaturą.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w tę piękną inicjatywę. Mamy nadzieję, że książka będzie dla każdego ucznia nie tylko źródłem wiedzy, ale też przyjacielem na całe życie.
Happy Easter!
Pisanki na drodze.
Pisanki na drodze. To kolejna akcja uczniów naszej szkoły z funkcjonariuszami policji. Wydarzenie to było apelem o bezpieczną i ostrożną jazdę zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy ruch na drogach jest wzmożony. W tym roku hasło brzmiało: Kierowco noga z gazu i żyj.
2
10. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy ratować"
I etap 10. Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować” został zakończony. Polegał on na stworzeniu przez każdą z klas 1-3 plakatu metodą kolażu pt. "Pierwsza pomoc to dziecinnie proste". Szkolna Komisja Konkursowa powołana przez p. Katarzynę Brożek, tj. Szkolnego Koordynatora Konkursu, wyłoniła wśród dostarczonych plakatów jeden, który reprezentował naszą Szkołę w Warszawie. Pracę, która spełniała wszystkie kryteria konkursowe i zdobyła serce Jury, była praca wykonana przez klasę 3b, której wychowawcą jest p. Jadwiga Śledziewska-Wierzbicka. W Warszawie komisja konkursowa wybrała najlepsze prace z całej Polski. Prace były kreatywne, piękne, merytoryczne ale i też z uśmiechem. Cudowne. Nasza Szkoła zakwalifikowała się do II etapu konkursu! Wybrany przez Szkolnego Koordynatora Konkursu uczeń klasy 2 wraz z opiekunem wykona zadanie półfinałowe, tj. magazyn o tematyce pierwszej pomocy, w którym muszą zostać zawarte wszystkie kryteria konkursowe. Na przygotowanie czasopisma mamy czas do 15.05. Efekty pracy będzie można podziwiać na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że wykonana praca konkursowa zaprowadzi nas do III etapu (finału), który odbędzie się w Warszawie i będzie miał formę gry miejskiej. Do finału zostanie wybrana 4-osobowa drużyna, która zmierzy się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi związanymi z pierwszą pomocą. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr"
Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że w I etapie 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr" wzięło udział 49 uczniów naszej Szkoły. Do II etapu zakwalifikowało się aż 7 uczestników konkursu.
Lista półfinalistów:
- Wojciech Piórkowski, kl. 3a
- Jan Pakuła, kl. 2a
- Taisiia Ivaniuk, kl. 3c
- Ruslan Czyżyk, kl. 3b
- Nicodem Presler, kl. 1c
- Wiktor Szewczyk, kl. 1c
- Michał Kwiatkowski, kl. 1a
Serdecznie gratuluję Zwycięzcom I etapu oraz wszystkim uczniom, którzy zmierzyli się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez Puchacza Piotra.
II eatp odbędzie się 9 maja 2025 roku w naszej Szkole. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!
Szkolny Koordynator Konkursu
Mały Konkurs Recytatorski w Mirosławcu
Uczniowie naszej szkoły:
Jagoda Szczepaniak z kl. 4c
Natalia Bartosik z kl. 5b
Hanna Łuczak z kl. 5c
Jan Kowalczyk z kl. 6a
Martyna Płowaś z kl. 8b
z niebywałym talentem, wrażliwością i piękną dykcją zaprezentowali interpretacje utworów w powiatowych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 10 kwietnia w Mirosławcu.
Jesteśmy dumni, gdyż Jagoda Szczepaniak uzyskała tytuł laureata, a Martyna Płowaś została wyróżniona przez jury.
Gratulujemy ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki za Jagodę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim konkursu .
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Gratulujemy opiekunom przygotowującym uczniów!
To był dzień pełen wrażeń!
293 kwitetnia uczniowie klas 4a i 5c wysłuchali koncertu w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz zgłębiali wiedzę na temat wody we wszechświecie, przemierzając ścieżki Edukatorium. Były emocje, doświadczenia, eksperymenty, quizy i dużo zabawy! Uczniowie wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi!
Dziękujemy wychowawcom p. Monice Sadkowskiej i p. Adamowi Czaszyńskiemu oraz opiekunom p. Elżbiecie Nogaj, p. Marcie Radwan i p. Beacie Poćwiardowskiej.
Losowanie nagród w Klubie Supermocy!
28Nadszedł TEN wyjątkowy moment! Dzisiaj odbyło się losowanie nagród książkowych dla uczestników konkursu "Klub Supermocy", którzy wykonali wszystkie zadania i zdobyli poziom KSIĄŻKOWEGO SUPERBOHATERA!
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Niezależnie od wyników losowania, każdy z Was jest prawdziwym bohaterem literatury! Mamy nadzieję, że zdobyte supermoce czytelnicze zostaną z Wami na długo, a świat książek będzie nieustannie dostarczał Wam przygód i inspiracji!
Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie umiejętności czytelniczych wśród uczniów klas I-III. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i kreatywność! Zachęcamy również do obejrzenia wspaniałych, zaprojektowanych przez uczestników okładek książek! Można je oglądać na tablicy naprzeciwko biblioteki.
Nauczyciele biblioteki: Ewa Ołdakowska, Ewa Lewandowska
Spotkanie Szkolnego Koła WWF
W dn. 27.03. odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Koła WWF. Uczestnicy spotkania zawiesili konkursowe karmniki dla ptaków oraz hotele dla owadów. Na terenie szkoły można znaleźć także karmniki zrobione przez naszych uczniów. Dzisiaj wykorzystaliśmy pierwszą część nagród pozyskanych z programu Planeta Energii, którą otrzymaliśmy w ramach ogólnopolskiego konkursu. Z niecierpliwością czekamy na podwyższone grządki przy pomocy , których stworzymy szkolny ogórdek. Nasiona, bomby kwietne i narzędzia ogrodnicze już są w gotowości.... tak, jak i my. Dzięki naszym akcjom przyczyniamy się do ochrony środowiska i wdrażamy działania proekologiczne. Dbamy o najbliższą okolicę. W końcu nasi Uczniowie to Przyjaciele Przyrody!
9
Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu był dniem bardzo kolorowym i radosnym. Uczniowie klas 0-3 udali się na wesoły korowód ze szkoły na Mosir w Wałczu. Wykonali również piękne Marzanny w konkursie plastycznym, które zdobiły nasz korowód.
46
Tydzień wiosenny w SP4
21.03. Był dniem bez plecaka i dniem zielonym. Uczniowie mieli wiele pomysłów, aby urozmaicić ten wiosenny dzień. Było przy tym wiele śmiechu i dobrej zabawy.
31
Powitaliśmy wiosnę konkursem czytelniczym!
20Pierwszy dzień wiosny świętowaliśmy w wyjątkowy sposób – poprzez konkurs czytelniczy poświęcony wiośnie! Uczniowie mieli okazję losować pytania, poszukiwać odpowiedzi w książkach i encyklopediach, a następnie prezentować swoje odkrycia. To była wspaniała okazja do rozwijania umiejętności czytelniczych i zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata.
Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczyć książkę – to prawdziwa kraina wiedzy, zabawy i niezapomnianych przygód! Zapraszamy do odwiedzin i wspólnego odkrywania świata literatury.
Podsumowanie akcji czytelniczej "Luty z Cukierkiem"
W tym roku szkolnym Uczniowie klasy 2c dołączyli do akcji "Luty z Cukierkiem". Była to akcja promująca czytelnictwo. Uczniowie wysłuchali dalszych przygód kota Cukierka oraz jego właścicieli. Cukierka poznali w lekturze pt. "Cukierku, Ty łobuzie". Wykonali ciekawe prace plastyczne, tworząc niezwykłe koty, stworzyli szczegółowy opis kota i gry planszowe oraz nauczyli się części ciała kota w języku angielskim. Dzięki pomysłowości nauczycieli, p. Marii Jaremba i p. Katarzyny Brożek oraz zaangażowaniu uczniów, nasza Szkoła otrzymała certyfikat.
Tydzień wiosenny w SP4 w Wałczu
Dzień 20.03. był dniem kolorowym. W tym dniu eksponowaliśmy również kolorowe skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa. .
12