Aktualności
Mały Mistrz
Pasjonaci przyrody na tropie!
- 30
Jak miło spędzić czas, ucząc się mimochodem? Najlepiej na wycieczce!
Klasa 2c wybrała się tym razem do gospodarstwa agroturystycznego Alpajka w Wałczu. Pośród dobrej zabawy, uczniowie poznawali różne gatunki zwierząt hodowlanych i uczyli się jak o nie dbać. Kontakt z naturą, możliwość głaskania i karmienia zwierząt dał wszystkim wiele radości i pozytywnych emocji. Polecamy!
Dzień Dziecka
Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne składają wszystkim Uczniom najserdeczniejsze życzenia radości, uśmiechu i wielu pięknych chwil każdego dnia...
Jednocześnie informujemy, że Dzień Dziecka w naszej Szkole będziemy celebrować 13 czerwca 2025r. podczas Pikniku Rodzinnego.
Ostatnie spotkanie Szkolnego Koła WWF
W dn. 30.05. odbyło się ostatnie spotkanie Szkolnego Koła WWF. Nasi Przyjaciele Przyrody wykonali ostatnie zadanie przyrodnicze. Uczniowie klas 1-2 zrobili bomby kwietne, a w jednym z szkolnych gazonów zasiali łąkę kwietną, która wzbogaci krajobraz, tworząc kolorową i pachnącą przestrzeń. Dodatkowo przyciągnie owady zapylające i wspomoże bioróżnorodność. Czekamy na efekt naszej pracy. Ponadto uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz upominki od Fundacji WWF za realizację działań na rzecz ochrony środowiska.
8
Leśne Duszki w szkolnej bibliotece
- 35
Leśne Duszki w szkolnej bibliotece – magiczne spotkanie z książką i legendą!W naszej bibliotece znów zrobiło się gwarno i radośnie! Tym razem odwiedziły nas dzieci z grupy Leśne Duszki z Publicznego Przedszkola nr 9 „Bajka” w Wałczu. Spotkanie odbyło się w wyjątkowej atmosferze – pełnej ciekawości, śmiechu i książkowej magii.
Pani bibliotekarka zabrała naszych małych gości w podróż do świata lokalnych opowieści, czytając legendę pt. „Skąd się wzięły ziemniaki na wałeckiej ziemi?”. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem słuchały historii, a potem chętnie odpowiadały na pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i snuły własne opowieści.
To jednak nie wszystko! Dzieci miały okazję poznać kulisy pracy bibliotekarza – dowiedziały się, jak kataloguje się książki zarówno tradycyjnie (w księgach inwentarzowych), jak i w wersji elektronicznej za pomocą systemu e-biblio. Największą atrakcją okazało się samodzielne naklejanie kodów kreskowych i identyfikatorów na książki – małe rączki z dumą wykonywały to zadanie jak prawdziwi bibliotekarze!
Na zakończenie wizyty na dzieci czekały drobne upominki – zakładki do książek i słodkości, a panie bibliotekarki zostały uhonorowane pięknymi dyplomami z podziękowaniami.
Dziękujemy Leśnym Duszkom oraz ich opiekunom za pełne radości i serdeczności spotkanie. Mamy nadzieję, że ta wizyta rozbudziła w dzieciach miłość do książek i biblioteki – i że jeszcze nie raz się zobaczymy!
Wyniki II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr"
Jako Szkolny Koordynator Konkursu jeszcze raz dziękuję wszystkim Uczniom za udział w IX edycji Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr".
W tym roku do I etapu konkursu przystąpiło ponad 52 tys. dzieci z całej Polski, a na II etapie zmierzyło się prawie
4,5 tys. półfinalistów.Pomimo tego, że w tym roku nie udało się naszym Uczniom dostać do ścisłego finału, gratuluję im umiejętności oraz odwagi w podejmowaniu matematycznych wyzwań.
Przedstawiam naszych półfinalistów:
Wiktor Szewczyk - 36 pkt.
Nicodem Presler - 36 pkt.
Michał Kwiatkowski - 20 pkt.
Jan Pakuła - 25 pkt.
Taisiia Ivaniuk - 40,5 pkt.
Wojciech Piórkowski - 26 pkt.
Ruslan Czyżyk - 20,5 pkt.
Jeszcze raz gratuluję i zapraszam do matematycznej zabawy w przyszłym roku szkolnym.
Projekt z Budżetu Obywatelskiego "Strefa edukacyjno-sportowa pod chmurką przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu"
Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że nasz projekt z Budżetu Obywatelskiego został zaakceptowany do głosowania.
Projekt dotyczy stworzenia nowoczesnej, otwartej strefy edukacyjno-sportowej na terenie naszej Szkoły, która będzie ogólnodostępna dla mieszkańców miasta Wałcz- dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Strefa zapewni warunki do nauki, wypoczynku i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Inwestycja obejmuje utworzenie dwóch komplementarnych przestrzeni:
- Strefa edukacyjna:
Zielona Klasa - ławostoły edukacyjne z nadrukiem, zewnętrzna tablica kredowa z kostkami edukacyjnymi i dwie tablice edukacyjne.
-Strefa sportowa:
Nowy plac zabaw- podwójna huśtawka, zestaw siatek wspinaczkowych, drążków i drabinek połączony ze zjeżdżalnią,
Workout- potrójny drążek,
Zewnętrzna siłownia "pod chmurką" dla dzieci - biegacz, rowerek i stepper z krzesełkiem 2w1.
Realizacja projektu przyczyni się do powstania unikalnej "Edukacyjno-sportowej przestrzeni pod chmurką". Inwestycja wpisuje się w strategiczne cele miasta: rozwój nowoczesnej edukacji, aktywizację społeczną i poprawę zdrowia mieszkańców.
Zakup sprzętu wybranego do projektu całkowicie zostanie pokryty z funduszu Budżetu Obywatelskiego. W ramach uroczystego otwarcia ogólnodostępnej "Strefy edukacyjno-sportowej pod chmurką" przy naszej Szkole zostanie zaplanowany "Festyn Miejski z Czwórką" w okresie jesiennym bieżącego roku.
Głosowanie rozpocznie się 05.06 i będzie trwało do 27.06. Liczymy na Państwa głosy.
PROJEKT NR 1: "Strefa edukacyjno-sportowa pod chmurką" przy Szkoła Podstawowa nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu
Finał XVIII Miejskiego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza
Dnia 20 maja 2025 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu odbył się finał XVIII Miejskiego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza, do którego zakwalifikowało się 72 najlepszych uczennic i uczniów z wałeckich szkół podstawowych.
Wspaniale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.
W kategorii klas trzecich
I miejsce - Lena Jakubczyk z kl. 3a
III miejsce- Lena Czuba z kl. 3c
W kategorii klas czwartych
II miejsce - Zofia Kasielska z kl. 4c
W kategorii klas piątych
I miejsce - Franciszek Sobiegraj z kl 5c
II miejsce - Małgorzata Pawlak z kl. 5c
W kategorii klas szóstych
I miejsce - Wojciech Sowacz z kl. 6d
Trudności ortograficzne i interpunkcyjne, z którymi mierzyli się uczniowie podczas tegorocznego finału wymagały doskonałej znajomości zasad ortografii polskiej i ponadprzeciętnych umiejętności.
Gratulujemy zwycięzcom! Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy zakwalifikowali się do tegorocznego finału. Gratulujemy także Waszym opiekunom p. Elżbiecie Nogaj, p. Renacie Tomaszek, p. Marii Bugajskiej, p. Jadwidze Śledziewskiej- Wierzbickiej.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie do konkursu.
Kochani uczniowie jesteśmy z Was bardzo dumni!
Monika Sadkowska
Spotkania z wychowawcami przyszłych klas 1.
Powodzenia!
II etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr"
W dn. 09.05. odbył się w naszej Szkole II etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr. Półfinaliści zmierzyli się z nowymi zadaniami Puchacza Piotra. Trzymamy kciuki za naszych uczniów, aby dostali się do III etapu. Wyniki poznamy już 26.05.
1
Lekcja informatyki z długopisami 3D!
W naszej szkole informatyka to nie tylko komputery i klawiatury! Podczas jednej z ostatnich lekcji uczniowie mieli okazję pracować z nowoczesnymi długopisami 3D, które pozwalają przenieść projekty z ekranu do rzeczywistości. Tematem zajęć było projektowanie przestrzenne i kreatywne myślenie – uczniowie tworzyli m.in. trójwymiarowe modele, geometryczne figury oraz proste konstrukcje techniczne.
Długopisy 3D okazały się nie tylko narzędziem świetnej zabawy, ale też sposobem na rozwijanie wyobraźni przestrzennej, precyzji i cierpliwości. Zajęcia spotkały się z dużym entuzjazmem – uczniowie szybko opanowali podstawy obsługi urządzeń i z zaangażowaniem realizowali swoje pomysły.
To kolejny krok w stronę nowoczesnej, angażującej edukacji, która łączy wiedzę z praktyką i technologią przyszłości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D!
2
Uchwalenie Konstytucji 3-go Maja w informatycznym ujęciu
Podczas lekcji informatyki uczniowie realizowali projekt edukacyjny, którego celem było stworzenie infografik, plakatów oraz prezentacji multimedialnych na temat uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie wykorzystywali nowoczesne narzędzia cyfrowe, takie jak Canva, Gimp, PowerPoint czy Google Slides, aby w atrakcyjny sposób przedstawić najważniejsze informacje o tym ważnym wydarzeniu historycznym. Praca nad projektami rozwijała umiejętności selekcji i przetwarzania informacji, projektowania graficznego oraz prezentacji treści.
Tydzień Sportu 2025
Archiwum Aktualności