Innowacja pedagogiczna "Dzieci listy piszą..." w klasie VI E i III E
 
Wydawałoby się, że pisanie listów, to tradycja, która już dawno wyszła z mody. Nic bardziej mylnego! Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu. Właśnie ruszyła kolejna odsłona trwającego już dwa lata projektu edukacyjnego w klasie VI E, który kontynuujemy przez kolejny rok szkolny 2019/2020. 
Tym razem do projektu dołączyli uczniowie klasy III E, którzy nawiązali przyjaźnie z uczniami kl. III A w Dobrej. Po pierwszej wymianie korespondencji i zapoznaniu się, korzystając z Internetu, odwiedzili internetową stronę szkoły oraz obejrzeli zdjęcia. Następnie używając mapy google, podczas wirtualnego spaceru, zwiedzili miejscowość, z której pochodzą ich korespondencyjni koledzy. Było przy tym sporo emocji i wiele radości. 
 
W ramach programu Erasmus +, uczniowie kl. VI e zamiast tradycyjnego listu, po zalogowaniu się na klasową pocztę, dali prym krótszym wiadomościom. Wysłali drogą elektroniczną e-maile do swoich rówieśników z kl. VII A, Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dobrej, pod Szczecinem, a w nich napisali listy, w których tematem przewodnim były: Zwyczaje wigilijne w moim domu. Teraz czekamy na ich odpowiedź. 
 
Zapraszamy do galerii.