W środę, 8 marca 2023r., dzięki uprzejmości MFRPA, klasy: VIII a i VIII b wzięły udział w spektaklu teatralnym pt. „Rozerwane dusze” w wykonaniu aktorów Teatru Wrocławskiego.  Przedstawienie podejmowało trudną problematykę uzależnień wśród młodych ludzi.

W recenzji o tym przedstawieniu napisano:

„Jego bohaterami są chłopaki z jednej klasy, Tasiemiec, Grubi i dwie dziewczyny Monia i Magda. Na pozór różni ich wszystko, a to co łączy zdaje się sprowadzać jedynie do wzajemnej niechęci. Ale kiedy tajemniczy rastaman otworzy przed nimi nową mroczniejszą rzeczywistość, a klasowa piękność głęboko ugodzi prosto w serce, punktów stycznych wytworzy się nieco więcej. – Poezja, gry fabularne, dopalacze i miłość, mieszanka prawdziwie wybuchowa”.

Spektakl był pełen symboli, niedomówień, wywarł na uczniach duże wrażenie.

Zrozumieć pewne sytuacje pomogli nam aktorzy, którzy po spektaklu opowiadali o swoich postaciach. Widownia mogła zadawać pytania.

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja  przedstawiona na spektaklu mogła się wydarzyć wszędzie, nie jest zupełnie fantastyczną historią.

Mamy nadzieję, że każdy wysunął dla siebie odpowiednie wnioski.