Gry planszowe to dobra recepta na przełamanie rutyny i rozbudzenie ciekawości u dzieci. Służą doskonaleniu różnych sprawności umysłowych u dzieci: uwagi, pamięci, spostrzegawczości, umiejętności analizy i syntezy wzrokowo-słuchowej, a także zmuszają do samodzielnego podejmowania decyzji, jak i do zgodnego współżycia w grupie rówieśniczej. Oprócz walorów edukacyjnych gry planszowe spełniają ważne funkcje wychowawcze:

  • gry planszowe umożliwiają współdziałanie
  • gry planszowe sprzyjają uspołecznianiu
  • gry planszowe uczą poszanowania przyjętych norm
  • gry planszowe uczą wygrywania
  • gry planszowe uczą przegrywania
  • gry planszowe integrują grupę dzieci

Klasy edukacji wczesnoszkolnej, dzięki ogromnemu zaangażowaniu w projekt "Szkoła Pełna Talentów" Lidla pozyskały ponad 30 gier planszowych.