Pomimo, że Święto Pizzy we Włoszech jest obchodzone 17 stycznia, a Międzynarodowy Dzień Pizzy jest dopiero 9 lutego,  to uczniowie z klas 8d i 8b, wraz z opiekunami, świętowali już 7 grudnia 2022r. w pizzerii Mamma Mia w Trzciance. Nasza wizyta rozpoczęła się od krótkiego kursu robienia pizzy. Okazało się, że to wcale nie jest takie proste, bo ważna jest zarówno odpowiednia mąka, jak i zdolności manualne. Wszyscy na szczęście podołaliśmy wyzwaniu i zrobiliśmy własną pizzę, którą po upieczeniu mogliśmy oczywiście zjeść. Było przy tym zadaniu dużo radości, a pracownicy pizzerii zadbali nie tylko o składniki, ale zapewnili nam również wspaniałą atmosferę do współpracy i  wspólnej zabawy. Najedzeni do syta i w dobrych humorach wróciliśmy do Wałcza.

 Justyna Kosacka
Maria Bielecka
Oriana Witkowska