W piątek, 2 grudnia 2022r. uczniowie klasy 4a, 4b i 4c naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia.
Pierwszym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy film pt. „Gwiazda Betlejemska”, który dostarczył nam wielu wrażeń, a także pogłębił naszą wiedzę o gwiazdach i planetach.
Kolejnym punktem wizyty w Toruniu był pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Uczyliśmy się tam własnoręcznie wypiekać pierniki w sposób w jaki czyniono to 500 lat temu.
Po warsztatach, każdy z uczestników miał możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek.
W międzyczasie wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Stare Miasto. Wąskimi uliczkami przechodziliśmy obok starych kamienic mieszczańskich z końca XIII-XVIII w., byliśmy pod Krzywą Wieżą, z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP, „Fontannę ze złotymi żabkami„ , Dom Kopernika, bramę do miasta, znajdującą się przy wejściu od strony Wisły, a także średniowieczne mury.
Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.
Serdecznie dziękujemy p. Katarzynie Chybińskiej oraz p. Bartłomiejowi Baranowskiemu za pomoc i opiekę nad dziećmi.
Monika Dura-Pasterska
Katarzyna Kania
Anna Siwek