Dnia 10 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej nr 4 już od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Na szkolnym holu prezentowano prace uczniów, związane z obchodzonym 11 listopada świętem. Cała społeczność szkolna ubrana w galowe stroje miała symboliczne biało-czerwone kotyliony, klasa 8a przygotowała dodatkowo biało-czerwone chorągiewki. W tym dniu odbyła się także uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która przede wszystkim miała  przypomnieć zebranym ówczesne czasy. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Przybliżono sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klasy IIIb, IVa i Vc śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Uroczystość poprowadził Przewodniczący SU-  Feliks Lisowski z klasy VIIIa, zaś w rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy VIa -  Paulina Łuczak i  Emilia Maksymowicz oraz uczniowie klasy VIIIe - Zofia Śmist, Stanisłw Wieczorek, Seweryn Czajka, Marcel Pokorski, Aleksander Siwiec, Aleksander Lebiedź, Kacper Doliwka i Wiktor Dura. 

Podczas apelu nagrodzono także zwycięzców Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „NASZE RÓŻAŃCE”. Nagrody oraz wyróżnienia wręczyły uczniom – p. Dyrektor Iwona Urbanowicz, p. Wicedyrektor Maria Jaremba oraz nauczyciel religii p. Beata Stępień. Konkurs zorganizowali katecheci naszej szkoły.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości a w szczególności: p. Justynie Kosackiej, p. Annie Siwek, p. Jolancie  Poćwiardowskiej-Józefiak, p. Markowi Świderskiemu, p. Łukaszowi Wolińskiemu oraz zespołowi ds. dekoracji: p. Ewie Tereszczak, p. Jolancie Tereszczak- Szczotkiewicz, p. Beacie Podkowa, p. Annie Wałdoch i p. Iwonie Olędzkiej. 

Katarzyna Kania