Ostatnia mobilność projektu ERASMUS+ “Bądź przebojowy jak świat cyfrowy” za nami! Tym razem była to mobilność mieszana (szkoły litewskie i rumuńskie przybyły do nas, a szkoła turecka dołączyła online), a została przeprowadzona w dniach 7-9 czerwca 2022 w Wałczu. SP4 Wałcz jako gospodarze przygotowało mnóstwo atrakcji dla gości: Apel powitalny z częścią artystyczną, zwiedzanie szkoły i uczestnictwo w naszych lekcjach.  

Wszyscy uczesnticzyli też w warsztatach szkoleniowych: “Jak nie zmęczyć ciała, gdy w Internecie klasa cała?”, “Fake news” oraz “Wpływ języka na świat” gdzie uczniowie mogli poznać ćwiczenia pozwalające odpocząć ciału po długim użytkowaniu urządzeń elektronicznych; dowiedzieć się jak wyszukiwać i weryfikować informacje w Internecie, jak również zapoznać się ze sposobami modelowania świata poprzez używany przez nas język. 

Jako że była to krótkoterminowa wymiana uczniów, uczestnikom najbardziej do gustu przypadły pokazy siatkarskie i tańca, aktywne przerwy śródlekcyjne, lekcje o lokalnej przyrodzie połączone z tradycyjnym polskim ogniskiem na Morzycówce, jak i wizyta w centrum Metalowe Inspiracje, gdzie uczestnicy poznali tajniki jazdy na symulatorach oraz programowali roboty LEGO. 

Punktem kończącym nasząmobilność była konferencja upowszechniająca rezultaty projektu w WCK – parnterzy zaprezentowali swoje szkoły, a SP4 jako koordynator pokazał rezultaty działań projektowych oraz wręczył uczestnikom certyfikaty. Udział w niej wzięli (poza uczestnikami naszego projektu) burmistrz Wałcza, przedstawiciel Rady Miejskiej oraz dyrektorzy wraz z nauczycielami z miejscowych szkół. 

Bardzo gorąco dziękujemy gościom oraz społeczności naszej szkoły za przygotowania i przeprowadzenie działań, goście byli zachwyceni pobytem! 

Link do relacji z TV Asta https://www.youtube.com/watch?v=tUfYZ9t8aOc