Klasy IV b oraz IV c pod opieką p. Agnieszki Bączkowskiej, Moniki Kowalisko i Justyny Kosackiej, 10 maja wybrały się na wycieczkę do Torunia. Dzieci zwiedziły wiele ciekawych miejsc. Najpierw, pod opieką pani przewodnik poznały Stare Miasto, a następnie wzięły udział w warsztatach wypieku pierników z oryginalnego, ręcznie wyrabianego ciasta. Kolejnym punktem programu było obejrzenie pięknego seansu o makrokosmosie w Planetarium, po którym był wspólny obiad oraz czas na zakup pamiątek. Najciekawszą atrakcją dla dzieci okazało się obejrzenie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W tym interaktywnym centrum dzieci poprzez zabawę poznawały tajniki wiedzy, np. działanie wodnego młyna, kapsuły galaktycznej, czy możliwości wykorzystania podczerwieni. Na koniec uczniowie stoczyli walkę z nauczycielami w sali z ogromnymi, piankowymi puzzlami. Uśmiech nie schodził z twarzy uczestników wycieczki - "Wrócimy tu jeszcze" - zapewniali młodzi badacze wiedzy. Wieczorem wszyscy szczęśliwie wrócili do Wałcza.