Дорогі учні!
Ми знаємо, що ви пройшли тяжкий шлях щоб зараз бути у нашій школі. Мабуть ви сумуєте за своїми друзями, які залишились в Україні. Але зараз на вас чекає пригода у іншій школі та іншому місті. Ми сподіваємось, що ви гарно проведете час у нашій школі. Наші вчителі зроблять усе аби ви добре себе почували. Якщо у вас є питання можете сміливо ставити їх вчителям. Якщо вам буде важко вчителі обов’язково допоможуть. Вітаємо вас у нашій школі. Для нас ви дуже важливі.

Kochani Uczniowie,
wiemy, że przeszliście długą drogę, aby znaleźć się w naszej szkole. Na pewno tęsknicie za swoimi koleżankami i kolegami z Ukrainy. Obecnie czeka Was przygoda w innej szkole, w innym miejscu. Nasza szkoła jest bardzo przyjazna. Mamy nadzieję, że spędzicie z nami dobrze czas. Nauczyciele zrobią wszystko, abyście mogli czuć się w tym miejscu jak najlepiej. Jeśli czegoś nie wiecie, śmiało pytajcie. Jeśli coś jest dla Was trudne możecie liczyć na pomoc nauczycieli. Witamy Was w naszej szkole. Jesteście dla nas bardzo ważni.