Zwracając uwagę na to, że dzieci nie mogą spędzać tylko czasu przed ekranem komputera (co teraz jest niestety trudnym zadaniem) zaproponowano działanie które zaangażuje dzieci w wykonanie czegoś w sposób praktyczny. Pozwoli na zaciekawienie dziecka inną formą, wyzwoli chęć działania i kreatywność.
W tym roku nie ma możliwości przystąpienia do  wspólnego wykonania zadana wytwórczego - ozdoby wiosenno-świątecznej na lekcji techniki w klasie. Uczniowie naszej szkoły  jednak wyzwolili w sobie chęć działania i przystąpili do wykonania ozdoby świątecznej. Prace wykonywali z dostępnych w domu materiałów. Wykazali się pomysłowością i oryginalnością podczas wykonywania pracy. Prace uczniów zostaną wyeksponowane w oknach szkoły.