My już rozliczeni ❤️

"...ani burza, się śnieg nie powstrzyma nas nigdy przed graniem i pomaganiem."

Dziękujemy bardzo naszym wolontariuszom za udział w kwestionowaniu podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kto zechciałby jeszcze pomóc mamy aktywna eSkarbonkę. https://eskarbonka.wosp.org.pl/2zvkva

Darczyńcom dziękujemy za każdy wrzucony grosik

„Już KARNAWAŁ włożył maskę, drzwi otworzył z hukiem! z trzaskiem!

Wpadł jak wicher do pokoju!

W czym? W karnawałowym stroju!

- Cześć!

Przybiegłem w odwiedziny!

Mam wstążeczki i cekiny, nut wesołych dwie kieszenie

i do tańca ZAPROSZENIE!”

Prace plastyczne wykonane przez uczniów klasy 3c

Podczas zajęć plastycznych realizowanych w ramach innowacji „Chodź, pomaluj swój świat”, uczniowie doskonale się bawili. Malowanie bibułą i tuszem to bardzo ciekawa zabawa plastyczna, która pozwoliła dzieciom na twórcze eksperymentowanie. Dzieci zaobserwowały, jak efektownie zabarwia się kartka. Kolejnym etapem pracy było malowanie tuszem. Rozdmuchiwanie go na kartce dało dzieciom dużo frajdy, a jednocześnie było to doskonałe ćwiczenie logopedyczne. Zapraszamy do galerii prac:)

Ruszamy z akcją SZAFOWANIA dla Kingi Rydz, która cierpi na rzadką chorobę - rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Jedynym ratunkiem dla dziewczynki jest najdroższy lek świata.

Akcja polega na zbiórce ubrań, tekstyliów (pościel, firany, koce itp.) obuwia, maskotkek, które są niezniszczone, nadające się do ponownego użytku (czyste, bez dziur).

• mogą to być również wózki, nosidełka dla dzieci czy bujaczki - wszystko to co jest wykonane z materiału tekstylnego nadające się do użytku
  • rozmiar obuwia, odzieży, pościeli itp. nie ma znaczenia
  • przygotowane tekstylia prosimy przynosić najlepiej w zawiązanych workach. Ułatwi to nam ich transport.

Zebrane kilogramy rzeczy zostaną zamienione na fundusze na leczenie dla Kingi Rydz ❤️

Miejsce zbiórki w szkole oznaczone jest plakatami i znajduje się na korytarzu przy drzwiach wejściowych.

Już w niedzielę 29 stycznia 2023 r. nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem będą uczestniczyli w 31 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie można Nas spotkać na terenie miasta Wałcz.
Siema 🙂

Dnia 24 stycznia 2023 r. w naszej szkole gościliśmy grupę Rekonstrukto, która przeprowadziła dla naszych uczniów wspaniałą lekcję historii. Mogliśmy poznać tajniki uzbrojenia średniowiecznego rycerza. Dowiedzieliśmy się kto mógł rycerzem zostać i jak wyglądało jego codziennie życie. Najciekawszym elementem całego pokazu była możliwość zapoznania się z bronią i elementami zbroi. Jeden z naszych uczniów doświadczył nawet średniowiecznych tortur. Lekcja o życiu w średniowieczu była niezwykle ciekawa, a liczne pytania uczestników pokazu świadczą o dużym zainteresowaniu tematem zajęć. Mamy nadzieję, że grupa Rekonstrukto jeszcze nas kiedyś odwiedzi i ponownie przeżyjemy niezapomnianą lekcję historii.

Dnia 20 stycznia 2023 r. uczhttp://sp4walcz.pl/index.php/fotogaleria/category/356-spotkanie-z-marszalkiem-senatuniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w Wałeckim Centrum Kultury w ramach, którego upamiętniono 100 rocznicę pierwszego posiedzenia Senatu II RP.  W związku z tym mogliśmy obejrzeć ciekawą wystawę ukazującą historię Senatu, a  władze miasta i powiatu wałeckiego gościły m.in. Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego. Mogliśmy się dowiedzieć, jak funkcjonuje Senat i jaka jest jego rola. Przybyli goście odpowiadali również na ciekawe pytania uczestników spotkania. Ta lekcja wiedzy o społeczeństwie na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

Justyna Kosacka,
Anna Siwek,

Już niedługo w naszej szkole odbędzie się Bal Karnawałowy. Będzie tanecznie, wesoło i kolorowo. W oczekiwaniu na bal, uczniowie z klasy 1c wykonali własnoręcznie maski karnawałowe. Ileż było przy tym radości! Teraz tylko czekamy na bal!

Gry planszowe to dobra recepta na przełamanie rutyny i rozbudzenie ciekawości u dzieci. Służą doskonaleniu różnych sprawności umysłowych u dzieci: uwagi, pamięci, spostrzegawczości, umiejętności analizy i syntezy wzrokowo-słuchowej, a także zmuszają do samodzielnego podejmowania decyzji, jak i do zgodnego współżycia w grupie rówieśniczej. Oprócz walorów edukacyjnych gry planszowe spełniają ważne funkcje wychowawcze:

• gry planszowe umożliwiają współdziałanie
  • gry planszowe sprzyjają uspołecznianiu
  • gry planszowe uczą poszanowania przyjętych norm
  • gry planszowe uczą wygrywania
  • gry planszowe uczą przegrywania
  • gry planszowe integrują grupę dzieci

Klasy edukacji wczesnoszkolnej, dzięki ogromnemu zaangażowaniu w projekt "Szkoła Pełna Talentów" Lidla pozyskały ponad 30 gier planszowych.