Kolejne klasy przyłączyły się do nauki ze sprzętem z #LaboratoriaPrzyszłości. Klocki Lego Spike to nie tylko zabawa, choć tak wygląda:) To również nauka logicznego myślenia, algorytmiki i programowania oraz podstaw inżynierii. Jednym słowem wszechstronny rozwój. A to wszystko dzięki #LaboratoriaPrzyszłości.

Karta świąteczna 3D, czemu nie! Uczniowie podczas zajęć informatyki, jak i ogłoszonego konkursu na ozdobę świąteczną, projektowali, cięli i zapisywali w formacie do wydruku na drukarkach otrzymanych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Na zdjęciu zwycięska kartka świąteczna 3D. Brawo Kryspin!

#LaboratoriaPrzyszlosci

Tym razem podczas zajęć koła fotograficzno-filmowego uczniowie próbowali swoich sił ze światłem, w końcu mamy czas przedświąteczny:) Efekty są zdumiewające!

Na prezentowanym zdjęciu - Eliza:)

#LaboratoriaPrzyszlosci

Nasi adepci fotografii wykorzystują sprzęt i zdobytą wiedzę nie tylko podczas zajęć koła fotograficzno-filmowego. Są częstymi fotografami szkolnych uroczystości, imprez, wydarzeń (sami również są fotografowani:)
Super! Bardzo się cieszymy!

#LaboratoriaPrzyszlosci

Zajęcia z projektowania 3D i wydruku cieszą się niezmiennym zainteresowaniem. Tym razem uczniowie klas 8, podczas zajęć z informatyki tworzyli własne projekty, które po pocięciu slicerem zostaną wydrukowane. Niestety druk 3D złożonych modeli, w zależności od rodzaju jego pocięcia" trwa bardzo długo, od kilku do kilkunastu godzin, więc nieco potrwa wydrukowanie niektórych projektów. Na zdjęciu znajduje się projekt ucznia klasy 8a.

#LaboratoriaPrzyszlosci

Mali konstruktorzy w akcji! Kolejne zajęcia rozwijające konstrukcyjne i kreatywne myślenie. Tym razem powstawały różnego rodzaju mechanizmy z kołami zębatymi, przekładniami itd. Mali inżynierowie poradzili sobie z tematem świetnie!!!

#LaboratoriaPrzyszlosci

Kompozycja zdjęcia jest bardzo ważna, równie ważne są przedmioty jakie umieścimy w kadrze, no i oczywiście modelka! Do portretów wykorzystaliśmy zasoby klasy w której prowadzone są zajęcia fotograficzno-filmowe! Efekt jest rewelacyjny!

#LaboratoriaPrzyszlosci

Kolejne zajęcia podczas których uczniowie kolejnych klas poznawali tajniki druku 3D. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z zainteresowaniem oglądali drukarkę 3D – wskazując jej poszczególne elementy i działanie oraz gotowy wydruk modelu znanego z Googl „dinozaura” (macie okazję go widzieć w przeglądarce gdy nie macie dostępu do Internetu:). Nikomu nie przeszkadzał jego bardzo męski kolor;-)

Uczniowie samodzielnie tworzyli modele 3D - każdy miał już pomysł na projekt i realizację własnego projektu 3D. Brawo Wy!

#LaboratoriaPrzyszlosci

Dziewczęta też mogą być konstruktorami! Radzą sobie równie dobrze jak chłopcy. Kto wie, może dzięki Laboratoriom Przyszłości część z nich zostanie inżynierami, technologami, konstruktorami.... Dziewczyny i Lego rządzą!!!

#LaboratoriaPrzyszlosci

Jak wykonać zdjęcie w ruchu? Uczestnicy koła fotograficzno-filmowego już wiedzą! A to za sprawą sprzętu fotograficznego otrzymanego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości! Nasi uczniowie w praktyce uczą się wykorzystania sprzętu! Klasy sportowe dają natomiast dużo możliwości do ćwiczeń

Zajęcia prowadzi pani Dominika Klimończyk, która oprócz pracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej zajmuje się również fotografią:)