• dokumenty
  • plan lekcji3
  • wazne
  • kalendarz

W krainie baśni

1bDnia 30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4, w Wałczu, odbył się konkurs dla klas IV – tych, zorganizowany przez nauczycielkę języka polskiego Katarzynę Kania wraz z nauczycielką jęz. angielskiego Marią Jaremba.

Zamierzeniem konkursu było: dzielenie się swoją wiedzą na temat treści baśni i ich bohaterów, wyodrębnianie elementów świata fantastycznego, realistycznego czy prawdopodobnego, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, rozpoznawanie baśniowych bohaterów oraz tytułów baśni, stworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczycieli, a także przeżycie pozytywnych emocji związanych z dziecięcą rywalizacją.

Dzieci miały za zadanie: przedstawić plakat na temat wybranej baśni, rozwiązać zagadki literackie, ułożyć baśniowe puzzle, rozpoznać tytuły baśni po polsku i angielsku, określić z jakiej baśni pochodzi dany rekwizyt, wybrać: prawda czy fałsz, wysłuchać baśni po angielsku, a także odpowiedzieć na zadane w tym języku pytania. Na zakończenie konkursu konkurencją, która najbardziej przypadła uczniom do gustu było oddzielenie grochu od fasoli (tak, jak to robił słynny Kopciuszek).

Wyniki drużynowe przedstawiają się następująco:

I miejsce kl.IV d (Klaudia Grzesiak, Karolina Matuszak, Kajetan Kabatek, Nikola Zawada).

II miejsce kl. IV e (Iwona Romanowska, Róża Trzcińska, Marta Zielińska, Amelia Łęska).

III miejsce kl. IV b (Oliwia Turkiel, Olga Szydeł, Jagoda Domaradzka).

IV miejsce kl. IV c (Adam Skrzypa, Eryk Sokołowski, Kamil Karpiński, Stanisław Lasoń).

W nagrodę każdy z uczniów otrzymał kolorowy dyplom, przedstawiający bohaterów z baśni o Królewnie Śnieżce, a także nagrodę rzeczową. Konkurs bardzo się uczniom spodobał. I już zadeklarowali, iż w przyszłości ponownie chętnie wezmą udział w tego typu konkurencji.

mgr Katarzyna Kania
mgr Maria Jaremba