• dokumenty
  • plan lekcji3
  • wazne
  • kalendarz

4a i 4b w Poznaniu

DSC 0134-s29.maja uczniowie klasy 4 a i 4 b wraz z wychowawcami odwiedzili słoneczny Poznań. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Palmiarni, która okazała się niezapomnianą podróżą po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Wrażenia zrobiły na nas dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb. W samo południe mogliśmy podziwiać koziołki poznańskie na wieży ratusza. Kolejna atrakcja, w której wzięliśmy udział to warsztaty w muzeum czekolady.  Zostaliśmy ubrani w strój deseranta, degustowaliśmy ziarna kakao oraz zapoznaliśmy się z procesem powstawania czekolady - od plantacji do tabliczki. Najciekawszym i najsłodszym momentem było tworzenie własnej tabliczki czekolady. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie stadionu Lecha Poznań. Widzieliśmy między innymi: Salę Konferencyjną, Szatnię Gości, poziom boiska wraz z ławkami rezerwowych, Lożę Prezydencką, Salę Legend, Trybunę Prasową i Lokomotywę.