• dokumenty
  • plan lekcji3
  • wazne
  • kalendarz

Wędrując wałeckimi szlakami

W dniu 23 stycznia nasza szkoła zorganizowała grę plenerową pt. Wędrując wałeckimi szlakami, która była inauguracją miejskich obchodów święta miasta z okazji 715 rocznicy uzyskania przez Wałcz praw miejskich jak również 100 rocznicy odzyskania przez Polską niepodległości. Udział w tej inicjatywie wzięły udział 7 drużyn. Oprócz reprezentacji naszej szkoły rano 23 kwietnia stawiły się ekipy ze Szkoły Podstawowej z Dębołęki, ze Szkoły Podstawowej z Karsiboru i ze Szkoły Podstawowej ze Strączna, jak również przedstawiciele wałeckich szkół podstawowych, nr 1, nr 2 i nr 5. Po porannym, słodkim poczęstunku pani dyrektor Alina Typiło uroczyście otworzyła miejską grę plenerową, po czym pan Pioitr Wojtanek (nauczyciel historii) apelując o bezpieczeństwo krótko przedstawił cel gry, jak i punkty, do których wszystkie ekipy musiały dotrzeć. Punkty były związane z historią naszego miasta, jego najbardziej charakterystycznych budynków Wałcza jak jego charakteru kulturalnego jak i sportowego. Na innych punktach wykonywano zadania związane z matematyką, ochrona środowiska jak również zadania związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w roku 1918. Punkty rozmieszczone były w różnych miejscach naszego urokliwego miasta, a start rozpoczęto sprzed Szkoły Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego gdzie po wykonaniu rozgrzewki wykonano pierwsze, humorystyczne zadanie sprawnościowe.
Pogoda dopisała, gdyż planowane opady deszczu łaskawie pojawiły się dopiero popołudniu, a nie w czasie trwania gry plenerowej. Uczestnikom dopisywały humory jak również zdrowy duch rywalizacji. Meta plenerowego wędrowania szlakami wałeckim zorganizowana była przy wałeckim ratuszu, gdzie zorganizowano wystawę plakatów z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Za uczestników czekała również przepyszna grochówka, która smakowała wyśmienicie po takim spacerze po naszym  mieście. Po przymusowej dogrywce rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu przed innymi ekipami z Wałcza, a mianowicie przed Szkołą podstawowa nr 1 i nr 5. Kolejne drużyny to reprezentacja szkoły podstawowej z Karsiboru, Strączna, Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej z Dębołęki.
Wszyscy uczestnicy i opiekunowie podkreślali  dobrą atmosferę i świetną organizację, do której przyczynili się nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego. Po tak efektownej inauguracji tydzień miejskich obchodów święta miasta z okazji 715 rocznicy uzyskania przez Wałcz można uznać za udany.