• dokumenty
  • plan lekcji3
  • wazne
  • kalendarz

Dzień Liczby PI

DSC 0003 800x45014. marca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu obchodzili Święto Liczby Pi. W tym szczególnym dniu, na lekcjach matematyki przeprowadzono niezwykłe zajęcia. Uczniowie klas starszych po obejrzeniu filmu edukacyjnego, samodzielnie szukali rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. W klasach piątych i szóstych uczniowie sprawdzali poprawność rozwinięcia dziesiętnego, tajemniczej dla nich, liczby Pi, które ukryte zostało w wierszu Wisławy Szymborskiej. Klasy czwarte uczestniczyły w zabawie pod nazwą Pi - nitka, która polegała na nawleczeniu koralików, guzików lub innych kolorowych elementów zgodnie z kolejnością cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. W klasach młodszych dzieci kolorowały i wyklejały przygotowane szablony. W ramach obchodów święta Ludolfiny, przeprowadzono konkurs na pracę artystyczną prezentującą symbol liczby Pi. Zadaniem uczniów było przedstawienie symbolu liczby Pi w dowolnej formie i w jak najciekawszy sposób.  Powstały plakaty, zdjęcie, rzeźby, autorskie wiersze i piosenki oraz rebusy. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy 4a Julia Krawczyk, która wykonała liczbę Pi z 160 wełnianych pomponów. Pomysły uczniów były rewelacyjne. Pojawiły się tekturowe torty, gliniane rzeźby,  poduszka oraz koszulka z wyszytym symbolem liczby Pi. W tym dniu również na terenie szkoły, w różnych miejscach umieszczono kody QR, które po zeskanowaniu przez uczniów, za pomocą telefonu komórkowego dostarczały informacji i ciekawostek na temat liczby Pi.