• dokumenty
  • plan lekcji3
  • wazne
  • kalendarz

Pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klas I

20180410 120750 800x600Podczas uroczystego pasowania na czytelnika, które odbyło się 10 kwietnia 2018 r. uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Dzieci najpierw obejrzały przedstawienie pt. „Kłótnia wróżek” przygotowane pod kierunkiem pani Haliny Spieczyńskiej z udziałem Koła Teatralnego.

Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie a następnie rozwiązywali bajkowe zadania: dobierali cienie do bohaterów bajek, dobierali ilustracje do odpowiednich tytułów bajek, odnajdywali drogę w labiryncie, układali rozsypanki wyrazowe oraz odgadywali zagadki. Na koniec uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelnika. Pani wicedyrektor Iwona Urbanowicz wręczyła dyplomy wychowawcom klas. Każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. Dzień później pierwszaki wzięły udział w zajęciach czytelniczych w bibliotece. Uczniowie wypowiadali się na temat korzyści płynących z czytania książek i ich poszanowania, oglądali książki wykonane z różnych materiałów, poznali układ lektur na półkach i regulamin biblioteki. Każdy podpisał swoją kartę czytelnika i wypożyczył pierwszą książkę.

Uroczystość „Pasowania na czytelnika” przygotowała pani Ewa Ołdakowska, dekoracje wykonała pani Katarzyna Aftyka.