• dokumenty
  • plan lekcji3
  • wazne
  • kalendarz

Pierwszy Dzień Języków Obcych

29572673 2019647834944195 9153775506779071795 n23 marca w Szkole Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego odbył się Pierwszy Dzień Języków Obcych. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani w barwy krajów niemiecko- i anglojęzycznych a nauczyciele języków obcych przygotowali na ten dzień szereg zabaw, konkursów, zadań, a także przedstawienie w języku obcym. Dzieci z klas I – III wykonywały na lekcjach, wraz ze swoimi wychowawcami plakaty prezentujące wylosowane kraje, a na przerwach, wraz z nauczycielami języków obcych, tańczyły i śpiewały angielskie piosenki. Starsi koledzy z klas IV- VII przygotowali własne nagrania angielskich utworów wraz z teledyskami, które prezentowane były społeczności szkolnej w sali językowej. Na przerwach nie było czasu na nudę! Uczniowie grali w gry planszowe w języku angielskim, rozwiązywali przygotowane rebusy i zagadki. Ogromnym powodzeniem cieszyła się gra szkolna „Podejmij wyzwanie”, w której uczniowie, aby rozwiązać zadania oraz odgadnąć zaszyfrowaną wiadomość, musieli najpierw odszukać na terenie szkoły przysłowia angielskie i niemieckie. Poza tym zdolni językowo młodzi ludzie pisali test wiedzy o krajach anglojęzycznych. Szkolni sportowcy i sympatycy aktywności fizycznej i umysłowej jednocześnie, wykazać się mogli w dyktandzie w biegu: „Laudiktat”, które odbyło się w sali gimnastycznej podczas długiej przerwy. Na zakończenie dnia najstarsze klasy rozbawiły swoich kolegów do łez kabaretowym przedstawieniem w języku niemieckim pt.: „Schneewitchen und sechs Zwerge” – „Królewna Śnieżka i sześciu krasnoludków” a także scenkami obrazującymi przyszłość młodych ludzi, którzy nie uczą się języków obcych. Dzień Języków Obcych wraz ze swoimi uczniami przygotowali: Monika Kowalisko ( język niemiecki), Maria Jaremba, Marta Piórkowska, Michał Staszewski, Łukasz Woliński (język angielski).