• dokumenty
  • plan lekcji3
  • wazne
  • kalendarz

List do koleżanki lub kolegi z przyszłości

IMG 20180326 1105451 wynikW dniu 20.03.2018 r. w SP nr 4  odbyły się  lekcje języka polskiego, na których uczniowie klas czwartych zmierzyli się z trudną dla nich, sztuką pisania listów. Temat pracy był niebagatelny, gdyż zadaniem uczniów było przedstawienie koleżance lub koledze z przyszłości, jak wygląda Wałcz w 2018 r. Czwartoklasiści chętnie pisali o swojej szkole, która mimo tylu lat, jest wciąż piękna i nowoczesna oraz wspaniałych nauczycielach, którzy zawsze służą pomocą. Bardzo duża część uczniów dostrzegła i opisała w listach, nowoczesne i kolorowe place zabaw w naszym  mieście, na których chętnie spędzają swój wolny czas: bawią się i ćwiczą. W wielu pracach wspomniano o urokliwym położeniu  miasta, które stwarza rozmaite możliwości. Młodzi mieszkańcy Wałcza dostrzegli, jak bardzo zmieniły się nabrzeża naszych jezior i jak przyjemnie można spacerować przechadzając się po Alei Gwiazd Sportu.  Dzieci nie zapomniały także o takich ośrodkach, jak MOSIR czy  Bukowina, czyli miejscach, w których rozwijają swoje talenty sportowe lub aktywnie wypoczywają. W pracach nie zabrakło też pytań IMG 20180326 1333511 wynikskierowanych do kolegów i koleżanek z przyszłości, dotyczących tego,  jak zmieni się ich otoczenie w następnym stuleciu. Listy uczniów zostaną umieszczone w Tubie Czasu jako pamiątka dla przyszłych pokoleń. Kto wie, może na niektóre z nich ktoś, kiedyś odpowie.