• dokumenty
  • plan lekcji3
  • wazne
  • kalendarz

Lektura w grze!

IMG 20180309 0911011 wynikW dniu 9.03.2018 r. w SP nr 4  odbyły się  niezwykłe lekcje języka polskiego, na których uczniowie klas czwartych prezentowali własnoręcznie wykonane gry planszowe do lektury A. Maleszki pt. Magiczne drzewo. Olbrzym.  Zadanie nie było proste, ponieważ uczniowie musieli wykazać się niebywałą pomysłowością, umiejętnościami graficznymi oraz bardzo dobrą  znajomością treści książki. Prace uczniów były na bardzo wysokim poziomie. Wysiłek się opłacił, ponieważ po krótkiej prezentacji i wyjaśnieniu zasad gier, uczniowie przystąpili do zabawy. Lektura totalnie pochłonęła młodych graczy. Pojawiły się nawet drobne spory dotyczące fabuły, które od razu były wyjaśniane przez koleżanki i kolegów z klasy.  Niezwykle ważnym elementem wszystkich gier były  pytania  związane z przygodami głównych bohaterów, czyli Kukiego, Blubka, Gabi i Budynia. Stworzona przez uczniów baza pytań pozwoliła czwartoklasistom wykazać się szczegółową znajomością treści lektury. Wśród  najdokładniejszych czytelników, najlepiej  znających niemalże,  wszystkie epizody związane z  czwórką przyjaciół, znaleźli się: Sofia Estevez- Jakubowska, Zuzanna Halicka, Adam Skrzypa, Julia Krawczyk, Nela Kurczewska, Kamil KIMG 20180309 0911261 wynikarpiński, Stanisław Lasoń, Wiktor Kobiałka, Dominika Szulc i Karol Karpiński. Gratulujemy umiejętności uważnego czytania! Najciekawsze prace zostały umieszczone na tablicy przy sali nr 20.