• dokumenty
  • plan lekcji3
  • wazne
  • kalendarz

Wycieczka do Gniezna oczami uczestników

Relacja 1:
Dnia 14 grudnia z klasą IV a pojechaliśmy do Gniezna. Zwiedzaliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego i Katedrę Gnieźnieńską. W muzeum  oglądaliśmy  trzy ciekawe filmy historyczne oraz wiele eksponatów. W katedrze zobaczyliśmy słynne drzwi gnieźnieńskie. Po zwiedzaniu katedry pojechaliśmy do fabryki bombek, w której robiliśmy własne wzory na bombkach. Opiekunami wycieczki była nasza wychowawczyni, pani Monika Sadkowska, wychowawczyni klasy 4a pani Karolina Brzeczko oraz pan Piotr Wojtanek. Wycieczka bardzo mi się podobała .

Alicja Zubrecka kl. 4c

Relacja 2:
W dniu 14.12.2017 roku pojechaliśmy do Gniezna z klasą czwartą C. Zwiedzaliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego. Oglądaliśmy trzy filmy o historii Polski. W muzeum było tam ponad 500 eksponatów, te, które udało nam się zobaczyć były bardzo stare, bo miały  ponad 1000 lat. Później pojechaliśmy do katedry. Zobaczyliśmy tam słynne drzwi gnieźnieńskie. Następnie dostaliśmy się do fabryki bombek. Najpierw zobaczyliśmy jak się produkuje ozdoby choinkowe,  a później sami udekorowaliśmy cztery bombki. Najbardziej podobały mi się warsztaty plastyczne i wystawa w muzeum. Było ciekawie i zabawnie.

Amelka Olszewska i Kornelia  Kamińska kl. 4a