Akademia Pana Kleksa

Projekt edukacyjny – Makieta Akademii pana Kleksa

20171201 084403 800x600 Uczniowie klasy IV e  zainspirowani przez swoją polonistkę - panią Katarzynę Kania powieścią Jana Brzechwy pt. Akademia Pana Kleksa, tworzyli makiety przedstawiające szkołę, do której uczęszczał główny bohater powieści - Adaś Niezgódka i jego koledzy, a nauczycielem był niezwykły profesor – Ambroży Kleks. Trzeba przyznać, iż powstałe budowle dopracowane zostały w najdrobniejszych szczegółach.

Rodzice uczniów, którym pewnie powieść też jest znana z młodzieńczych lat, włączyli się w te działania, podsuwając pomysły lub pomagając w wykonaniu trudniejszych elementów. Imponujące efekty pracy klasy IV e obejrzeć można w sali nr 20 lub na załączonych fotografiach (zapraszamy do galerii) . Jak Wam się podobają? Piękne, prawda?