Ludzie listy piszą ......

Znalezione obrazy dla zapytania list, pocztówka     „Dzieci listy piszą” jest to nowy projekt edukacyjny klasy 4 e, który trwać będzie przez cały rok szkolny. Uczniowie naszej Szkoły nawiązali współpracę z uczniami klasy V b, Szkoły Podstawowej w Dobrej, im. Polskich Olimpijczyków, pod  Szczecinem, woj. zachodniopomorskie. Właśnie nastąpiła pierwsza wymiana. Uczniowie odpisali na listy m.in. o tematyce wakacyjnej, szkolnej oraz zachęcającej do odwiedzania naszego miasta Wałcza.

Akcja ma na celu zachęcić i zmotywować dzieci do pisania tradycyjnego listu oraz dać im możliwość nawiązania nowych znajomości, poznania czegoś nowego i odkrywania świata w trochę inny sposób. Każde dziecko zawiera znajomość listowną z uczniem klasy V b z zaprzyjaźnionej szkoły. Dzieci przedstawiły się, pisały o sobie, swoich zainteresowaniach, o klasie i szkole.

W piątek nasi uczniowie przygotowali jako pierwsi z projektu pt. „Pocztówka”  kartki świąteczne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobrej, woj. zachodniopomorskie. Dzieci wypisały życzenia. Ozdobiły kartki i koperty rysunkami oraz naklejkami. Zadbały o wszystkie elementy listu, nauczyły się poprawnie adresować kopertę.

Wszystkie listy wraz z prezentem - informacjami o naszym mieście, zostały włożone do wspólnej koperty i nadane w urzędzie pocztowym. Teraz czekają na odpowiedź od nowych kolegów. Pomysłodawcą  była pani Katarzyna Kania.