• dokumenty
  • plan lekcji3
  • wazne
  • kalendarz

IVa i IVb z wizytą w mieście Kopernika

kopernik10 października uczniowie klasy IV a i IV b wraz z opiekunami: Marią Jarembą, Karoliną Brzeczko i Piotrem Borysem odwiedzili miasto Mikołaja Kopernika. Pierwsza atrakcją w Toruniu było Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium – Toruń”.  Uczniowie obejrzeli seans „Wirująca Ziemia”, który obrazował podstawowe informacje związane z ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi: zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku. Obejrzeliśmy również wystawę interaktywną w Sali Geodium.  Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Miejsce to poprzez zabawę i eksperyment umożliwia aktywne przyswajanie wiedzy o nauce, technice, przyrodzie i kulturze. Po obiedzie wzięliśmy udział w warsztatach w Muzeum Żywego Piernika. W tym miejscu w magiczny sposób przenieśliśmy się do średniowiecza, gdzie pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej, poznaliśmy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto i upiekliśmy toruńskie specjały. Na drugim piętrze muzeum można było zobaczyć oryginalne niemieckie maszyny do wypieku pierników, zabytkowy piec oraz kolekcję woskowych form. Na koniec wycieczki spróbowaliśmy utrzymać równowagę opierając się plecami o ścianę Krzywej Wieży.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu. Organizatorzy wycieczki serdecznie dziękują p. Małgorzacie Suchockiej, p. Magdalenie Simińskiej i p. Kamili Olszewskiej.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Karolina Brzeczko