• dokumenty
  • plan lekcji3
  • wazne
  • kalendarz

To lubię - tabliczka mnożenia

logo 2017

29 września 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu obchodzili VII Światowy Dzień Tabliczki MnożeniaSzkoła została zgłoszona do akcji edukacyjnej prowadzonej w szkołach na całym świecie. W tym roku w przedsięwzięciu udział wzięło ponad 3800 szkół. W ramach matematycznego święta uczniowie klas czwartych układali rymowanki do tabliczki mnożenia. Oto kilka przykładów: „Zebra dużo pasków ma, 6 razy 7, to 42”, „Myszka czeka aż kot zaśnie, 2 razy 9, to 18”, „Uwaga dzieci mam ważne wieści, 5 razy 8, to jest 40”.

Twórczość uczniów została uwieczniona na gazetkach szkolnych, tak aby zarówno ci najmłodsi, jak i nieco starsi utrwalali sobie „tabliczkową wiedzę”.  Na lekcjach matematyki odbywały się mini konkursy na znajomość tabliczki mnożenia o różnym stopniu trudności oraz inne gry i zabawy z liczbami.

Najlepsi otrzymali do wklejenia Odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia. 

Nad przebiegiem czuwała pani Karolina Brzeczko.