"Po nitce do kłębka"

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego będzie realizowany projekt „ Po nitce do kłębka”.

Głównym celem projektu jest  doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych, nauk matematyczno – przyrodniczych, kreatywności oraz innowacyjności.

Z pozyskanych funduszy w szkole powstanie nowoczesna pracownia techniczna, gabinet logopedyczny. Doposażone zostaną klasopracownie: przyrodniczo – biologiczna i matematyczne. Powstanie mobilna pracownia komputerowa  dla uczniów klas IV – VIII oraz nowa pracownia komputerowa przeznaczona dla uczniów klas I – III. Modernizacji będzie poddana istniejąca już serwerownia. Szkoła pozyska nowe pomoce do  pracy z uczniami z niepełnosprawnością umysłową i fizyczną.

Rozpoczynamy już rekrutację uczniów na organizowane zajęcia dodatkowe.

Odbywać się będą zajęcia :

• literacko – teatralne,
  • logopedyczne,
  • dla uczniów z dysleksją,
  • techniczne
  • doświadczalne,
  • z gimnastyki korekcyjnej,
  • taneczne,
  • sportowe – ogólnorozwojowe,
  • doradztwo zawodowe.

Szczegóły u wychowawców.

Swoją wiedzę poszerzać będą również pracownicy pedagogiczni. W czasie organizowanych warsztatów grono pedagogiczne będzie wzbogacać wiedzę , aby sprostać nowym wymaganiom jakie niesie wdrażana reforma oraz szybki rozwój technologii. Wielu nauczycieli pozyska nowe kwalifikacje z zakresu tyflopedagogiki, socjoterapii i rewalidacji.

Wdrożenie projektu to kolejny duży krok w kierunku nowoczesnej szkoły na miarę XXI wieku.