• dokumenty
  • plan lekcji3
  • wazne
  • kalendarz

IX Miejski Konkurs Języka Angielskiego Szkół Podstawowych

8 czerwca 2017, w Szkole Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego przeprowadzono dziewiątą już edycję Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Konkurs zorganizował nauczyciel języka angielskiego z SP4 -  p. Michał Staszewski.                                    Celem konkursu jest propagowanie języka angielskiego i wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. W konkursie wzięło udział 26 uczniów ze szkół wałeckich oraz szkół gminnych z Dębołęki, Szwecji oraz Strączna. Konkurs składał się z części pisemnej i ustnej. Zagadnienia konkursowe obejmowały program nauczania jęz. angielskiego w I klasie gimnazjum. W przerwie uczniowie mogli zapoznać się z prezentacjami  związanymi z kulturą krajów anglojęzycznych.                                                                                                                                                                                         Tegorocznym zwycięzcą konkursu została uczennica SP1 - Maja Stasiak, uzyskując 47 pkt. /możliwych 55 / . II miejsce zajął Marcel Sagalski - Strączno - 46,5 pkt, III miejsce  Alicja Promińska  - SP5 – 45 pkt . Najlepszym z reprezentantów gospodarzy był Jakub Wyrwiński  - 44 pkt. Uczniowieprezentowali wyrównany poziom.  Sponsorem dyplomów i nagród była dyrekcja SP4 oraz wydawnictwa Oxford oraz Macmillan mocno ucieszyło laureatów.