mikroZapraszamy Was do wysłuchania zwycięskiego utworu w kategorii klas 1-3 podczas Pierwszego Konkursu "The Voice of Czwórka" w wykonaniu Alicji Kubiak.

Miłego odbioru;)

Kliknij na mikrofon;)

Wyniki konkursu na projekt okładki do płyty z utworami literackimi "Wałcz - moje miasto":
Laureat:
Karol Paszkiewicz,

Wyróżnienie:
Lena Biela,
Nikola Sarzała, Szkoła Podstawowa nr 5
Lena Komorowska, Szkoła Podstawowa nr 1

IMG 1620 IMG 1621  IMG 1622

Wyniki konkursu na teledysk anglojęzyczny z okazji Dnia Języków Obcych:

1 miejsce:
Maja Kowalczyk 7a
Kaja Rodzik 7a
Martyna Gębala 7a
Julia Marczyk 7a
Julia Świstun 7b
Anna Sikorska 7b
Utwór: Ed Sheeren - Perfect

2 miejsce:
Dominika i Patrycja Prrzyłoga 6d
Utwór: Smash Mouth - All Star

3 miejsce:
Nela Kurczewska 4a
Utwór: Shakira - Try everything

4 miejsce:
Ula Kacperska 4e
Marta Zielińska 4e
Utwór: Chocolate

Do obejrzenia kolejnych teledysków zapraszamy do DZIAŁU MULTIMEDIA.

W dniu 23 stycznia nasza szkoła zorganizowała grę plenerową pt. Wędrując wałeckimi szlakami, która była inauguracją miejskich obchodów święta miasta z okazji 715 rocznicy uzyskania przez Wałcz praw miejskich jak również 100 rocznicy odzyskania przez Polską niepodległości. Udział w tej inicjatywie wzięły udział 7 drużyn. Oprócz reprezentacji naszej szkoły rano 23 kwietnia stawiły się ekipy ze Szkoły Podstawowej z Dębołęki, ze Szkoły Podstawowej z Karsiboru i ze Szkoły Podstawowej ze Strączna, jak również przedstawiciele wałeckich szkół podstawowych, nr 1, nr 2 i nr 5. Po porannym, słodkim poczęstunku pani dyrektor Alina Typiło uroczyście otworzyła miejską grę plenerową, po czym pan Pioitr Wojtanek (nauczyciel historii) apelując o bezpieczeństwo krótko przedstawił cel gry, jak i punkty, do których wszystkie ekipy musiały dotrzeć. Punkty były związane z historią naszego miasta, jego najbardziej charakterystycznych budynków Wałcza jak jego charakteru kulturalnego jak i sportowego. Na innych punktach wykonywano zadania związane z matematyką, ochrona środowiska jak również zadania związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w roku 1918. Punkty rozmieszczone były w różnych miejscach naszego urokliwego miasta, a start rozpoczęto sprzed Szkoły Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego gdzie po wykonaniu rozgrzewki wykonano pierwsze, humorystyczne zadanie sprawnościowe.
Pogoda dopisała, gdyż planowane opady deszczu łaskawie pojawiły się dopiero popołudniu, a nie w czasie trwania gry plenerowej. Uczestnikom dopisywały humory jak również zdrowy duch rywalizacji. Meta plenerowego wędrowania szlakami wałeckim zorganizowana była przy wałeckim ratuszu, gdzie zorganizowano wystawę plakatów z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Za uczestników czekała również przepyszna grochówka, która smakowała wyśmienicie po takim spacerze po naszym  mieście. Po przymusowej dogrywce rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu przed innymi ekipami z Wałcza, a mianowicie przed Szkołą podstawowa nr 1 i nr 5. Kolejne drużyny to reprezentacja szkoły podstawowej z Karsiboru, Strączna, Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej z Dębołęki.
Wszyscy uczestnicy i opiekunowie podkreślali  dobrą atmosferę i świetną organizację, do której przyczynili się nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego. Po tak efektownej inauguracji tydzień miejskich obchodów święta miasta z okazji 715 rocznicy uzyskania przez Wałcz można uznać za udany.

Na konkurs wpłynęło 39 uczniowskich prac ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 5.
Przyznano następujące miejsca:

w kategorii kl. III – IV

1.      DOMINIKA SIEMIEŃSKA ( SP5 )

2.      WERONIKA WILK ( SP4)

3.      MICHAŁ REMISZ ( SP1)

Wyróżnienie – Alicja Kubiak ( SP 4)

w kategorii kl. V – VII

1.      JULIA NOWALSKA ( SP 4)

2.      EMILIA WILIŃSKA  ( SP 5)

3.      OLIVIER ODOLCZYK ( SP 4)

Wyróżnienie – Olaf  Szymański ( SP5)

Prace oceniała komisja w składzie :Krystyna Borecka, Mirosława Rojek i Renata Tomaszek.
Gratulujemy zwycięzcom!
Wszystkim autorom prac dziękujemy za udział.