Miło jest nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu otrzymała tytuł Szkoła w Chmurze Microsoft.

Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest placówkom edukacyjnym wykorzystującym pełen potencjał rozwiązań technologii chmurowych. Szkoły biorące udział w programie mają dostęp do najnowszego oprogramowania, które spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa.

Microsoft Teams i inne rozwiązania Microsoft w ramach bezpłatnego Office 365 A1 stworzone dla edukacji umożliwiają uczniom i nauczycielom swobodną i zdalną naukę. Materiały i zadania mogą zostać udostępnione w trybie online, a uczniowie, i nauczyciele  mogą współpracować przy pomocy zdalnych komunikatorów, które pozwalają zarówno na pracę grupową, jak i indywidualną. Każdy uczeń i nauczyciel w naszej szkole ma utworzone własne szkolne konto w witrynie office.comOprócz tego każdy uczeń i pracownik szkoły ma do swojej dyspozycji przestrzeń w chmurze (1Tb).

Jesteśmy w Wielkim Finale Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of Moving🏆🏐
W dniu 16.06.2020r W Kołobrzegu został rozegrany pierwszy Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of Moving w kat. 4 dziewcząt. Wzięło w nim udział 10 drużyn z województwa zachodniopomorskiego, w tym nasze dziewczęta z UKS Volley Wałcz, uczennice klas sportowych SP4 w Wałczu.
Dziewczyny pomimo zaistniałej sytuacji związanej z pandemią spisały się rewelacyjnie i zajęły II miejsce premiowane awansem do Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Zabrzu
Od początku turnieju za główne pretendentki do zwycięstwa uznawane były zawodniczki z Goleniowa. Z tej roli wywiązały się celująco, wygrywając wszystkie spotkania. Drugie miejsce rozstrzygnęło się, jak się okazało potem już w eliminacjach, gdzie spotkały się zawodniczki z Wałcza i Kołobrzegu. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 22:20 dla Wałcza !!!
Skład : Amelia Rozwałka, Marta Kinasiewicz, Amelia Zborała, Klaudia Grzesiak, Karolina Matuszak, Milena Kamińska.
Trener : Michał Porębiak

Gratulacje💪👏👏🏐