Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym z okazji „230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja”. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.

- Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, której tematem jest: „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja”.
- Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw (prace bez flagi nie będą oceniane).
- Dowolna technika wykonania prac: np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, haft, techniki elektroniczne. Prace nie mogą być grupowe.
- Jeden autor może przedstawić tylko jedną pracę.
- Prace powinny być sfotografowane i zgłoszone do konkursu przez rodzica (opiekuna prawnego) autora pracy w terminie do 12 kwietnia 2021 r., poprzez formularz na stronie internetowej https://naszaflaga.pl/

TEMATY PRAC KONKURSOWYCH
1. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak obchodzisz Święto Konstytucji 3 Maja.
2. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak wyglądało uchwalenie Konstytucji 3 maja
3. Przedstaw swoją wizję artystyczną, prezentującą polską flagę państwową w kontekście twojej małej ojczyzny (miasta, regionu, województwa).
4. Przedstaw swoją wizję artystyczną ważnego wydarzenia z historii Polski (np. Chrzest Polski, Bitwa pod Grunwaldem, Odsiecz wiedeńska, Odzyskanie Niepodległości, Bitwa Warszawska 1920 r.).
5. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak wyrażasz swoją miłość do Ojczyzny.

Więcej szczegółów znajduje się w Regulaminie konkursu (wysłany w wiadomości Librus)