Klasy I i II biorą udział w zajęciach czytelniczych o zaczytanym niedźwiedziu. Uczniowie słuchają „Baśni o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba”, której autorem jest Przemysław Wechterowicz. Piękne ilustracje wykonała Gabriela Cichowska. To wyjątkowa opowieść, która poruszy każde serce. Historia niedźwiedzia ma w sobie tyle magii, że pobudza wyobraźnię i zachęca wszystkich do czytania – a czytanie to trudna sztuka – wymaga wiele systematycznej pracy. Po wysłuchaniu baśni dzieci zapoznały się ze wskazówkami dla młodych czytelników. Jak czytać książki by sprawiało nam to przyjemność? Jak zostać mistrzem czytania? Na podstawie okładki, tytułu, ilustracji, zapachu książki uczniowie określali,  o czym będzie opowiadać dana książka. To jest dobra zabawa i pomaga w czytaniu.

Ewa Stencelewicz