Mamy TO!

Czworo nauczycieli naszej szkoły, od września uczestniczyło w Certfikowanym szkoleniu Google, który kończył się trzygodzinnym egzaminem. Sprawdzał on wiedzę ze znajomości narzędzi takich jak: Dokumenty, Prezentacje, Dysk, Google Classroom, Formularze, Arkusze, Kalendarz, Gmail, Rysunki, Witryny, Meet, Czat, Listy Zadań, Keep, Mapy, Grupy, Youtube, Google Earth, Chrome, Wyszukiwarka Google. Dodatkowo znajduje się tam dział dotyczący Cyfrowego Obywatelstwa (Digital Citizenship), czyli zasad bezpiecznego korzystania z internetu.

Nauczyciele, którzy zdobyli Certyfikat:

• zyskali pewność i płynność w obsłudze narzędzi Google oraz cyfrowych strategiach uczenia;
  • wiedzą jak zbierać, przechowywać informacje i jak ulepszyć informację zwrotną dla uczniów;
  • poznali techniki, jak stworzyć środowisko wspierające uczenie się, twórczą pracę i kreatywność;
  • poznali nowe zastosowania narzędzi Google, dzięki czemu zwiększyli swoją wydajność i oszczędzają czas;
  • dowiedzieli się jak zwiększyć cyfrowe bezpieczeństwo w klasie;
  • zrobili krok w kierunku klasy bez papieru;
  • otrzymali certyfikat:-) i dołączasz do Społeczności Edukatorów Google.
W ostatnią sobotę, uczniowie klasy 2a, 4a, 4c i 5c naszej szkoły byli świadkami niecodziennego widowiska. Na scenie Auditorium Maximum PWSZ w Pile obejrzeliśmy „Królową Śniegu” wystawioną przez artystów „Teatru Piasku Tetiany Galitsyny”. Spektakl był interesującym połączeniem tradycyjnej sztuki teatralnej z kunsztownym malowaniem piaskiem, grą świateł, dźwięków i cieni. Efekty specjalne były wyjątkowe. Z wielką przyjemnością podziwialiśmy niezwykły talent artystów, którzy z lekkością tworzyli obrazy za pomocą piasku i światła. Spektakl wprowadził nas w świąteczny klimat, a całe wydarzenie bardzo się wszystkim podobało. Zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci.
Monika Dura-Pasterska
Katarzyna Kania
Beata Podkowa
Anna Siwek
Oriana Witkowska

Kochani Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele Szkoły!

Serdecznie dziękujemy za zbiórkę "Talenciaków" dla naszej szkoły w ramach akcji Lidla "Szkoła pełna talentów". Udało nam się pozyskać 6600 talenciaków, które już niedługo zamienią się w pomoce dydaktyczne dla naszych uczniów.

Dziękujemy!

Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Wojciech Sowacz z klasy 4d, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Między dwoma brzegami".
Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów edukacji regionalnej oraz artystycznej. Natomiast zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia przedstawiającego most lub wiadukt, który znajduje się na terenie województwa zachodniopomorskiego.
Brawo Wojtek!!!!

Dnia 10 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej nr 4 już od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Na szkolnym holu prezentowano prace uczniów, związane z obchodzonym 11 listopada świętem. Cała społeczność szkolna ubrana w galowe stroje miała symboliczne biało-czerwone kotyliony, klasa 8a przygotowała dodatkowo biało-czerwone chorągiewki. W tym dniu odbyła się także uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która przede wszystkim miała  przypomnieć zebranym ówczesne czasy. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Przybliżono sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klasy IIIb, IVa i Vc śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Z przyjemnością informujemy, iż konkurs na najpiękniejszą makietę AKADEMII PANA KLEKSA został rozstrzygnięty! Łącznie otrzymaliśmy od Was ponad 80 prac konkursowych. Ogłoszenie wyników miało miejsce 10 listopada 2022r. w bibliotece naszej szkoły. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wręczyła uczniom Pani Dyrektor Iwona Urbanowicz.

Lista zwycięzców:
I miejsce –  Szymon Konarski, Jan Kowalczyk, Antoni Bajor, Dariusz Baranowski kl. 4a
II miejsce – Igor Furman, Jakub Kamiński kl. 4a
III miejsce – Lena Haracewiat, Adela Kamińska, Weronika Łosin i Wiktoria Olszewska kl. 4a

Wyróżnienie
Diana Tsarova kl. 4c
Ewa Chybińska kl. 4c
Karol Dudra, Jan Staniek, Aleksander Szwerkolt kl. 4a

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich Rodzicom za ogromne zaangażowanie w wykonane projekty, a całej szkole za licznie oddane głosy.

Organizatorzy konkursu:
Joanna Jagiełło
Katarzyna Kania
Ewa Ołdakowska

11 listopada to ważne święto dla każdego Polaka. Dlatego już od poniedziałku w świetlicy szkolnej zostały podjęte działania w celu upamiętnienia Święta Niepodległości z najmłodszymi uczniami. Dzieci z ochotą i zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Bawiły się i uczyły jednocześnie.
Ewa Tereszczak

W sobotę odbyła się kolejna wycieczka rowerowa uczestników Szkolnego Koła Turystycznego. Tym razem odwiedziliśmy okolice Jeziora Raduń oraz Raduń Mały.  Obejrzeliśmy również pozostałości Dębu Piastowskiego.

Marta Romanowska

Uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ekologicznej "Morzycówka" w Wałczu. Dzieci wysłuchały ciekawej lekcji przyrodniczej, która odbyła się w pawilonie dydaktycznym. Po zajęciach był czas na poznanie roślinności pobliskiego ogrodu, zabawy przy ognisku jak również upieczenie pysznych kiełbasek.

Samorząd Uczniowski zorganizował akcję ,,Sprzątamy zaniedbane i opuszczone groby". Wolontariusze spotkali się na cmentarzu komunalnym Chrząstkowo w celu uporządkowania zaniedbanych grobów. Wykazali się zaangażowaniem i pracowitością przy grabieniu i porządkowaniu zapomnianych grobów.

Dziękujemy wszystkim młodym uczestnikom akcji za poświęcenie swojego wolnego czasu i ogromne zaangażowanie.

Opiekunowie SU