17 stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień  Śniegu. Uczniowie klasy II A wraz z wychowawcą postanowili uczcić ten dzień zabawami na śniegu. Były śnieżne zawody, aniołki, bitwa na śnieżki i lepienie bałwana. Zachęcamy wszystkie dzieci wraz z całymi rodzinami do spędzenia czasu w tak radosny sposób.  Jednym słowem - cieszenia się zimą. Polecamy.

W drugim tygodniu ferii uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu wzięli udział w półkoloniach. Atrakcji było co niemiara. Uczestniczyliśmy w żywej lekcji historii „Gdy po ziemi chadzali Wikingowie i Słowianie” prowadzonej przez nauczyciela historii Pana Piotra Wojtanka, któremu towarzyszył syn Aleksander. Pani Agnieszka Małaszko z Pracowni Twórczego Rozwoju Galeria Pod Aniołami wprowadziła nas w świat makramy. Podczas warsztatów powstały piękne breloczki ze sznurka. Uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych – Rysowanie liścia. Podczas lekcji online z Panią Magdaleną Marchwiak z Ośrodka Edukacji Leśno – Przyrodniczej i Ekologicznej powstały przepiękne książeczki z różnymi rodzajami liści. Podczas półkolonii zaproszenie przyjęła Pani Patrycja Sankowska, która pokazała, że zdrowe jedzenie nie musi być nudneJ. Doświadczenia chemiczne uatrakcyjniły pobyt uczniów w szkole, a kto jeszcze nie miał styczności z bum bum rurkami, miał okazję spróbować. Pogoda dopisała i aktywność na śniegu okazała się najlepszą atrakcją.

Serdecznie dziękujemy osobom zaproszonym za poświęcony czas i cudowne zajęcia.

Dzień 17 grudnia 2020 r. był w naszym przedszkolu magicznym dniem. Tego dnia wszystkie dzieci wraz z wróżką wyruszyły wyczarowanym samolotem w podróż do krainy bajek i baśni.
Pierwszym miejscem, które mali podróżnicy odwiedzili była Kraina Królowej Śniegu. W zimowej krainie przedszkolaki znalazły przesyłkę od Królowej Śniegu i drobne niespodzianki dla wszystkich dzieci. Następnie dzieci razem z wróżką wyruszyły do Krainy Czerwonego Kapturka oraz do bajki o Jasiu i Małgosi. Podczas wyprawy dzieci przeżyły wiele ciekawych przygód.
Tego dnia dzieci dowiedziały się, czym różni się bajka od baśni. Opowiadały o swoich ulubionych bajkach oraz rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania w oparciu o najsłynniejsze bajki i baśnie.
Był to dzień pełen magii i niezapomnianych wrażeń.

Anna Zelek-Szostek

Uczniowie klas czwartych podczas zajęć z Informatyki tworzyli piękne kartki świąteczne. Zapraszamy do galerii.

opiekun p. Renata Cis

Pomimo, że śniegu za oknem nie widać, uczniowie klasy 2d potrafią "wyczarować" piękne bałwanki:-)
Kochani, życzę Wam byście już wkrótce ulepili prawdziwego bałwanka z nosem z marchewki i ciepłym szaliczkiem, porzucali się śnieżkami i zjeżdżali z górki na sankach:) ❄️☃️❄️
p. Dorota Ługowska

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu otrzymała wsparcie w ramach projektu grantowego pn. POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem  COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020.

W ramach projektu otrzymano ozonator, zamgławiacz, maty dezynfekcyjne antypoślizgowe, parownice karcher, wózki do sprzątania, zmywarkę gastronomiczną, automat myjący, stacje do dezynfekcji rąk + stojaki, osłony z plexi.

Uczniowie i społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w ostatnich dniach przygotowali paczki w ramach ogólnopolskiej akcji "Paczka dla bohatera". Produkty spożywcze, chemia domowa, słodkie upominki i prezenty w najbliższych dniach zostaną przekazane dla potrzebujących je osób. Możemy być dumni z postawy naszych uczniów i osób tworzących społeczność naszej szkoły. W tych najbliższych dniach warto podzielić się odrobiną tego co posiadamy. Mamy nadzieję, że te paczki przyczynią się do uśmiechów na twarzach obdarowanych.

Koordynatorem akcji "Paczka dla Bohatera" jest pan Marek Kapecki, a w naszej szkole pan Piotr Wojtanek.

Piotr Wojtanek

Pracujemy zdalnie. Pozostajemy w domach. Jest inaczej. Ale uczniowie klas IV - VI na lekcjach online z techniki przystąpili do wykonania zadania wytwórczego - ozdoby świątecznej. Poprzez takie działania uczniowie mogą się dowiedzieć, ile mają fantazji i cierpliwości. Wyzwolili w sobie chęć do działania. Wykazali się oryginalnymi pomysłami i powstały przepiękne prace - świąteczne stroiki, cekinowe bombki, świeczniki czy łańcuchy choinkowe. Prace uczniów zostaną wyeksponowane na szkolnej wystawie. Poczujmy magię Świąt Bożego Narodzenia.

Ewa Tereszczak