SZANOWNI MIESZKAŃCY MIASTA WAŁCZ
WAŻNA INFORMACJA DLA OSÓB, KTÓRE ZŁOŻYŁY OŚWIADCZENIA w ramach konkursu grantowego
„Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”.
W związku z wprowadzoną przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa zmianą wytycznych w zakresie kwalifikowalności oświadczeń złożonych w programie wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników PPGR w ramach projektu „Cyfrowa Gmina”, informujemy o konieczności uzupełnienia złożonych oświadczeń.
Zgodnie z przekazaną nową instrukcją, za prawidłowo złożone uznaje się wyłącznie te wnioski, których zawartość została potwierdzona odpowiednimi dokumentami.
W związku z doprecyzowaniem przez Organizatora Konkursu Regulaminu Konkursu, prosimy o PILNE do 10 grudnia br. dostarczenie przez osoby, które tego nie uczyniły:
- POTWIERDZENIA ZATRUDNIENIA członka rodziny w linii prostej (rodziców, dziadków, pradziadków) w PPGR (np. świadectwo pracy, zaświadczenia lub inne dokumenty wystawione przez instytucje organów publicznych) - uczniów kwalifikujących się do otrzymania sprzętu komputerowego (jeśli nie zostały dołączone wcześniej);
- dokumenty potwierdzające POKREWIEŃSTWO w linii prostej pomiędzy dzieckiem, a osobą pracującą niegdyś w Państwowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Rolnej (PPGR);
- dokumenty poświadczające MIEJSCE ZAMIESZKANIA ucznia, na którego został złożony wniosek (np. kserokopia rachunku za media, kserokopia legitymacji szkolnej, umowa najmu mieszkania itp.);
- ZAŚWIADCZENIA ZE SZKOŁY, że dziecko uczy się w danej szkole oraz UCZEŃ/RODZINA NIE OTRZYMAŁ/A NA WŁASNOŚĆ LUB W DRODZE UŻYCZENIA, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO ZAKUPIONEGO ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH LUB ŚRODKÓW ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH LUB ZWROTU KOSZTÓW LUB DOFINANSOWANIA ZAKUPU TYCH RZECZY.
NIE DOTYCZY UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA TERENIE MIASTA WAŁCZ, DLA TYCH UCZNIÓW URZĄD SAM WYSTĄPI O ZAŚWIADCZENIE DO SZKÓŁ.
Z uzyskanej od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT Koszalin informacji wynika, że rolnicze spółdzielnie produkcyjne, spółdzielnie kółek rolniczych i rolnicze kombinaty spółdzielcze były jednostkami spółdzielczymi i nie zaliczały się do PPGR. W związku z powyższym wnioskodawcy, których krewni byli zatrudnieni jedynie we wskazanych wcześniej zakładach, nie są objęci wymogiem uzupełnienia złożonych oświadczeń z uwagi na ich negatywną weryfikację.

Dokumenty należy składać w Kancelarii Urzędu Miasta Wałcz w terminie do 10 GRUDNIA 2021 r.

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

Jubileusz 55 lat Szkoły Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu.
Każda klasa w swoim gronie świętowała Jubileusz, poznawała historię szkoły i związane z nią ciekawostki.
Uroczyste obchody, w związku z sytuacją pandemiczną, zostały przesunięte na wiosnę

Wszystkim naszym Uczniom serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. W tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata!

Już po raz kolejny uczniowie naszej Szkoły przystąpili do konkursu plastycznego  "Mój Kościół na Pomorzu".
Zainteresowanie było duże. Spośród wielu prac, które spłynęły do Koszalina, Komisja konkursowa wybrała pracę Gabrysia Węgrzyna z klasy II c, który został laureatem konkursu.

Gratulujemy sukcesu i otrzymanej nagrody.
Katecheci

Miło nam poinformować, że konkurs na Klasowy Kotylion został rozstrzygnięty! Wybór był niezmiernie trudny, ponieważ wszystkie klasy wykazały się ogromną pomysłowości i precyzją wykonania.
Oto zwycięzcy:

kategoria klas 0-3
1 miejsce - III A
2 miejsce - III B
3 miejsce - II B

kategoria klas 4-8
1 miejsce - IV C
2 miejsce - VIII E i VIII C
3 miejsce -  IV B
Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Wójciak z klasy IV A

Gratulujemy!

Miło nam poinformować, że jedna z naszych klas znalazła się w gronie 100 klas, które zostały nagrodzone zeszytami z serii Ecoline firmy Herlitz, wykonane w 100% z papieru z recyklingu:)
Już wkrótce otrzymamy upominki i z wielką radością Wam je przekażemy:)
Dziękujemy za udział w #ekowyzwaniu wszystkim klasom:) Jesteście Cudni!!!! Dzięki Wam Świat stał się czystszy i piękniejszy!

Dnia 9 listopada klasa 4c miała przyjemność spotkać się z paraolimpijką p. Magdaleną Bachmatiuk. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Uczniowie mieli okazje poznać sportową drogę Pani Magdy, ale nie tylko. Zostały poruszone niezwykle ważne tematy, takie jak tolerancja, motywacja, samoakceptacja oraz dążenie do celu pomimo wielu trudności związanych z niepełnosprawnością. To niezwykle ważny temat, zwłaszcza dla klasy sportowej, która rozpoczyna swoją drogę sportową. Dziękujemy Pani Magdzie za przyjęcie zaproszenia i za spotkanie, które dało dzieciom możliwość szerszego spojrzenia na świat i możliwości jakie w nim drzemią.

wychowawca klasy IVc
Agnieszka Bączkowska

"Pan Tadeusz" oczami uczniów klas ósmych... Oto kolejna odsłona innowacji pedagogicznej realizowanej na języku polskim. "Pan Tadeusz" nie należy do łatwych lektur. Dla ósmoklasistów okazał się nie lada wyzwaniem. W taki sposób podsumowaliśmy pracę z epopeją narodową. W trakcie pracy, uczniowie mogli wybrać zadanie na miarę swoich możliwości i zaprezentować swoje talenty, umiejętności, mocne strony. Zapraszam do zapoznania się z efektami ich pracy!

Monika Sadkowska