W ramach zajęć języka polskiego uczniowie prezentują swoje pasje, opowiadając o nich, przynosząc rekwizyty, pokazując swoje umiejętności i zapraszając rówieśników do swojego świata. W pierwszym semestrze odbyło się sześć takich lekcji, które prowadzone były przez uczniów pasjonatów. Zajęcia dotyczące książek, tańca współczesnego, śpiewania czy jazdy konnej ukazały bogactwo świata młodego człowieka i inspirowały pozostałych do poszukania własnych zainteresowań.  Projekt  cieszy się dużym zainteresowaniem nastolatków i wielu z nich ma gotowość dzielenia się swoim zainteresowaniami.  W drugim semestrze zajęcia będą kontynuowane. Pod koniec kwietnia odbędzie się tydzień pasji pod hasłem "Pasja daje mi...".
Organizatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest nauczyciel języka polskiego p. Paweł Proniuk.