Podczas zajęć z doradcą zawodowym dobrze się bawimy, doskonalimy logiczne myślenie i ćwiczenie kreatywność.

Planowanie ścieżki edukacyjnej i rozwój kariery zawodowej jest procesem trwającym od wczesnego dzieciństwa i trwa przez całe życie człowieka. Edukacja i praca zawodowa są ze sobą ściśle powiązane, praca zawodowa bazuje na edukacji, a ta z kolei przygotowuje do pracy zawodowej. W ramach zajęć preorientacji zawodowej dzieci poznają specyfikę zawodów.

Mamy w sobie nieograniczone możliwości twórcze, niekiedy wystarczy jedno hasło, aby zrobić coś niekonwencjonalnego, twórczego...

W ramach realizacji szkolnego programu doradztwa zawodowego, nasi uczniowie udali się do  salonu fryzjerskiego. Celem wizyty było zapoznanie się z zawodem fryzjera. Pani fryzjerka opowiedziała o swojej pracy. Uczniowie zaznajomili się z akcesoriami i urządzeniami niezbędnymi w pracy fryzjera. Kto wie, może wśród nich jest przyszły stylista fryzur gwiazd?

Czym dokładnie zajmuje się bank? Co to jest oprocentowanie kredytów i depozytów? Na czym polega obrót gotówkowy i bezgotówkowy pieniądza?  Kiedy można otrzymać kredyt? Jak wykonać przelew bankowy? To tylko niektóre zagadnienia, które pozwalają zrozumieć na czym polega praca w banku.

Nasi uczniowie mieli okazję na poznanie codziennej pracy "bankowca" podczas wizyty w Banku podczas wycieczki zawodoznawczej.