4 października uczestniczyliśmy w XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). W tym roku do akcji zgłosiły się 5862 szkoły!

Tego dnia, zgodnie z hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przystąpiliśmy do obchodów Święta Tabliczki Mnożenia. Udział w akcji brała społeczność szkoły od klasy III do VIII, około 500 uczniów.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była przez uczniów klasy Vb i Ve. którzy stworzyli specjalne Partole Egzaminacyjne. Uczniowie, którzy zdali bezbłędnie egzamin otrzymali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

W holu szkoły podczas przerw uczniowie brali udział w grach matematycznych. Nauka przez zabawę, byłamotywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w tabliczce mnożenia.

Akcja ŚDTM miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić „tabliczkowe” zaległości.

Anna Komorowska