W związku z tym, że październik jest miesiącem Bibliotek Szkolnych, przygotowaliśmy dla naszych uczniów szereg propozycji:

1. KONKURS GŁOSNEGO CZYTANIA w kl. II-III
  2. KONKURS GŁOSNEGO CZYTANIA w kl. IV-VIII
  3. AKCJA „CZYTAJ CODZIENNIE” w ramach II edycji „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” – uczniowie klas II i III i świetlica.
  4. Konkurs internetowy „Magiczne drzewo”  w ramach II edycji „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” – świetlica szkolna.
  5. PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA – zagadki czytelnicze ze Słodziakami.
  6. CZYTANIE PO BOSTOŃSKU – systematycznie w klasach IV-VIII. Przypominamy skąd ten pomysł - Pewne gimnazjum w Bostonie, z najgorszą opinią w całym mieście, przewidziane do likwidacji wraz z nowym dyrektorem dostało szansę na całkowitą zmianę sytuacji. Dyrektor wprowadził obowiązkowe poranne czytanie. Każdy nauczyciel w każdej klasie rozpoczynał dzień od przeczytania na głos fragmentu książki. Szkolny dzień kończył się indywidualnym dziesięciominutowym czytaniem dowolnie wybranej lektury. Czytali wszyscy, cała społeczność, o stałej porze. Po trzech latach, szkoła ta miała wielu chętnych, którzy chcieli się w niej uczyć, bo znacznie poprawiły się wyniki jakie osiągali uczniowie, a najbardziej w testach czytania.
  7. „Czytanie na dywanie” – cykliczne czytanie w świetlicach.
  8. URODZINY Kubusia Puchatka – konkursy i zagadki czytelnicze dla najmłodszych
  9. „Czytanie ze śniadaniem” – słuchanie czytanych tekstów w czytelni przy drugim śniadaniu – każda środa, czytelnia, kl.I-III
  10. Tornister, przybory szkolne i strój uczniowski dawniej – zajęcia dla klas I.
  11. Nowości w bibliotece – gazetka informacyjna
  12. ASYSTENT BIBLIOTEKARZA – mini warsztaty dla uczniów zapisanych na dyżury w bibliotece.
  13. Ogłoszenie konkursu na MEMY o korzyściach płynących z czytania książek - kl.VI-VIII.
  14. WYZWANIA CZYTELNICZE na rok szkolny 2019/20 w klasach –IV-VIII dla chętnych uczniów.

Uwaga! Szczegółowe informacje   będą podawane na bieżąco (tablica ogłoszeń –hol).

Zapraszamy;)