DZIECI LISTY PISZĄ - projekt edukacyjny klasy V E, który trwać będzie przez rok 2018/2019. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu, po raz kolejny wysyłają listy do uczniów klasy VI A, Szkoły Podstawowej w Dobrej, im. Polskich Olimpijczyków, pod  Szczecinem. Właśnie nastąpiła pierwsza wymiana.

Uczniowie odpisali na listy m.in. o tematyce wakacyjnej i szkolnej. Zadawali mnóstwo pytań, chcąc dowiedzieć się czegoś więcej od swoich listownych przyjaciół.
Akcja ma na celu zachęcić i zmotywować dzieci do pisania tradycyjnego listu oraz dać im możliwość nawiązania kolejnych znajomości, poznania czegoś nowego i odkrywania świata w trochę „inny sposób”. Tym razem uczniowie pracowali w parach. Współpracując - uzupełniali się wzajemnie.
W prezencie otrzymaliśmy wzorowo zaadresowane pocztówki. Dzieci wypisały pozdrowienia. Kolejna partia listów jest już gotowa do wysyłki i gdy tylko wypiszemy pocztówki z Wałcza, zaadresujemy je i wspólnie wyślemy.


Na zakończenie projektu, planujemy wycieczkę do Dobrej. Spotkanie z przyjaciółmi, zwiedzenie Szkoły, a także sentymentalną podróż po Szczecinie.

Katarzyna Kania