Witajcie!

Maj to wspaniały miesiąc. Nie tylko pogoda zachwyca nas coraz większą ilością słońca, lecz również przyroda sprawia, że wszystko staje się piękniejsze.:) W maju przypada bardzo ważny dzień - 26 maja - Dzień Matki. Warto w tym szczególnym dniu pokazać Waszym Mamom, że o nich pamiętacie. A może podarujecie własnoręcznie wykonany upominek? Wśród opisanych poniżej robótek znajdzie się na pewno coś, co odpowiadać będzie Jej gustom. Wszystkie Mamy kochają bzy i ich zapach. A jak je wykonać? Nic trudnego.:)

Będziecie potrzebować:

- słomki do napojów (pojawiły się w sklepach także papierowe),
- kolorowe kartki papieru, nożyczki, klej.

1. Z kolorowego papieru wycinamy szerszy pasek.Nacinamy go po całej długości, zostawiając lekki odstęp - od brzegu. Każdy nacięty pasek zwijamy.
2. Po zwinięciu wszystkich pasków(w różnych kolorach) przyklejamy je do oklejonej zielonym papierem rurki do napojów.
3. Z zielonego papieru wycinamy kwadrat, składamy go w harmonijkę ,nacinamy i oklejamy wokół łodygi naszego kwiatka.
4. Liście delikatnie podkręcamy nożyczkami. Z każdym kwiatkiem postępujemy tak samo. Na koniec - cały bukiet można związać tasiemką.

Źródło:
Kreatywnie w domu http://www.kreatywniewdomu.pl/2016/04/bzy-najpiekniejszy-zapach-kwiatow.html znajdziecie tu zdjęcia i instrukcję

Dzień Mamy tuż -tuż...Myślę, że hiacynt też Waszej Mamie się spodoba.:)

Przygotujcie:
- 20 kartek w formacie A4 w różowym kolorze (może być w dwóch odcieniach różu),
- zieloną kartkę papieru, nożyczki, klej, taśmę klejącą , ołówek.

1. Na różowych kartkach odrysowujecie dłoń(jedną kartkę zostawiamy pustą). Wszystkie łapki wycinamy.
2. Za pomocą nożyczek podkręcamy końcówki palców.
3. Każdą łapkę zwijamy w rulonik, sklejamy, a końcówkę zaginamy- to nasze kwiatki.
4. Z pozostawionej różowej kartki oraz zielonej kartki wycinamy prostokąt i zwijamy w rulon.Jeden z końców zielonego rulonu nacinamy (aby łodyga była sztywniejsza proponuję okleić np. rolkę po ręczniku papierowym). Zielony rulon przyklejamy do różowego.
5. Kwiatki przyklejamy równomiernie do różowego rulonu (proponuję użycia taśmy klejącej) ,można też przykleić klejem. Najlepiej zacząć przyklejać kwiatki od góry.

Źródło:
Kreatywnie w domu http://www.kreatywniewdomu.pl/2016/05/hiacyntkwiat-idealny-na-kazda-okazja.html znajdziecie tu zdjęcia i instrukcję

Wiele radości podczas wykonywania prezentu, pamiętajcie o życzeniach!:)
Joanna Piasecka