Dzień Spedytora

Spedytor to osoba, która organizuje przewóz towarów. Wybiera najlepszego kierowcę, załatwia wszystkie formalności i czuwa nad tym, by przesyłka dotarła bezpiecznie do miejsca docelowego. To dzięki nim są m. in. zaopatrzone półki sklepowe. Dziś życzymy im samych sukcesów!

 

Światowy Dzień Żółwia

Choć te zwierzęta są znane ze swojej długowieczności, to jednak nie przetrwają bez pomocy ludzi. Światowy Dzień Żółwia zainicjowany w 2000 roku przez American Tortoise Rescue może przyczynić się do ich ochrony.

 

Dzień Wymiaru Sprawiedliwości

To święto obchodzone na cześć Giovanniego Falcone, włoskiego sędziego śledczego który bezkompromisowo walczył z mafią sycylijską. 23 maja 1992 roku Falcone, jego żona oraz ochraniający ich funkcjonariusze policji zginęli w zamachu bombowym. Dzień Wymiaru Sprawiedliwości zainicjowało Europejskie Stowarzyszenie MEDEL „Sędziowie i Prokuratorzy na rzecz Demokracji i Wolności”, w Polsce koordynuje je Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” .

 

Wasza biblioteka