Witajcie!

Maj to wspaniały miesiąc. Nie tylko pogoda zachwyca nas coraz większą ilością słońca, lecz również przyroda sprawia, że wszystko staje się piękniejsze.:) W maju przypada bardzo ważny dzień - 26 maja - Dzień Matki. Warto w tym szczególnym dniu pokazać Waszym Mamom, że o nich pamiętacie. A może podarujecie własnoręcznie wykonany upominek? Wśród opisanych poniżej robótek znajdzie się na pewno coś, co odpowiadać będzie Jej gustom. Wszystkie Mamy kochają bzy i ich zapach. A jak je wykonać? Nic trudnego.:)

Będziecie potrzebować:

- słomki do napojów (pojawiły się w sklepach także papierowe),
- kolorowe kartki papieru, nożyczki, klej.

1. Z kolorowego papieru wycinamy szerszy pasek.Nacinamy go po całej długości, zostawiając lekki odstęp - od brzegu. Każdy nacięty pasek zwijamy.
2. Po zwinięciu wszystkich pasków(w różnych kolorach) przyklejamy je do oklejonej zielonym papierem rurki do napojów.
3. Z zielonego papieru wycinamy kwadrat, składamy go w harmonijkę ,nacinamy i oklejamy wokół łodygi naszego kwiatka.
4. Liście delikatnie podkręcamy nożyczkami. Z każdym kwiatkiem postępujemy tak samo. Na koniec - cały bukiet można związać tasiemką.

Źródło:
Kreatywnie w domu http://www.kreatywniewdomu.pl/2016/04/bzy-najpiekniejszy-zapach-kwiatow.html znajdziecie tu zdjęcia i instrukcję

Obrazek dla Mamy.

To nasza kolejna propozycja dla Was na Święto Mamy. Przedstawiamy Wam dwa obrazki. Możecie zrobić dowolny lub wg. własnego pomysłu.
Do wykonania obrazka potrzebujemy:

• butelkę plastikową,
  • kolorowy papier,