Uczniowie SP nr 4 przez cały tydzień zmagali się na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych z łamigłowkami, krzyżówkami, wszelakiego rodzaju zadaniami i grami edukacyjnymi, rozwijającym pamięć, koncentrację i twórcze myślenie. Na zajęcia dzieci przynosiły gry edukacyjne, ortograficzne puzzle, Zgadnij kto to? Pus, 5 sekund! Były scrabble matematyczne i Twister. Ćwiczyły małą i dużą motoryke oraz lateralizację. Poznały z jakich płatów składa się mózg, a także obejrzały krótką prezentację.

Katarzyna Kania

W dniu 21.03.2019r. o godzinie 9.00 w naszej szkole gościł Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR” .

W konkursie brało udział 89 uczniów naszej szkoły.

Rozgrywany był w czterech kategoriach:
Żaczek – klasy II
Maluch – klasy III i IV
Beniamin – klasy V i VI
Kadet – klasy VII i VIII.

Każdy uczeń po konkursie otrzymał niepowtarzalną nagrodę uczestnictwa – układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i z niecierpliwością oczekiwać będziemy na wyniki, które pojawią się w czerwcu.

Szkolny koordynator konkursu
Anna Komorowska

W piątek 15.03. rozpoczęliśmy "Smerfny tydzień w SP4". Uczniowie klas pierwszych obejrzeli teatrzyk pt. "Zakochana Hogata", który przygotowała p. H. Spieczyńska z kółkiem teatralnym. Pierwszaki otrzymały "Smerfne zadania" do wykonania. Od poniedziałku zapraszamy klasy I-III do wspólnych zabaw. Na zakończenie odbędzie się pasowanie na czytelnika klas pierwszych.

1 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju „Marcowe granie” organizowanego w Szkole Podstawowej nr 5. W tym dniu wszyscy byli zwycięzcami. Uczestnicy turnieju otrzymali medale oraz puchary. Gratulujemy wszystkim!

W czwartek 14-ego marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Pi jest fascynującą liczbą, dlatego w tym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do świętowania - przygotowując prace artystyczne i plakaty promujące Dzień Liczby Pi.

Na lekcjach matematyki uczniowie poznali ciekawostki związane z liczbą Pi. Klasa IIIa wraz z wychowawcą wyznaczyła liczbę Pi. Klasa IIIa i IVe przedstawiły 28 miejsc po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. W tym dniu przeprowadzono także konkurs na bicie rekordu w rozwinięciu liczby Pi .
Święto Pi to ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia.

Tradycyjnie od kilku lat w ,,tłusty czwartek” w naszej szkole organizowana jest akcja "Wyślij pączka do Afryki". Zainicjował ją br. Benedykt Pączek, który był na placówce w Wałczu. Każdy mógł zjeść smacznego pączka. Oprócz katechetów do akcji włączyli się rodzice, pracownicy szkoły i przyjaciele SP4 w Wałczu. Uczniowie obsługujący kiermasz z pączkami spisali się na medal. Dzięki tej akcji możemy zrobić wiele dobrego dla dzieci i dorosłych w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Akcja ta działa jak domino, popychamy jeden klocek, a następne siłą miłości i chęci pomocy toczą się dalej. Misjonarze kapucyni zamieniają nasza darowiznę na pomoc potrzebującym. Rozwijajmy razem dzieło miłosierdzia!

Koordynatorzy akcji