• dokumenty
  • plan lekcji3
  • wazne
  • kalendarz

Zajecia realizowane w ramach projektu "Po nitce do kłębka...."

logo projekt

new wp 20171106 15 23 41 proKOŁO PRZYRODNICZO-DOŚWIADCZALNE

Jakie to ciekawe - W ramach projektu " Po nitce do kłębka..." odbywają się zajęcia eksperymentalno - przyrodnicze skierowane do uczniów klas IV - VII. Uczniowie poprzez doświadczenia i eksperymenty poznają arkana wiedzy biologiczno - przyrodniczej. Dzięki temu łatwiej, szybciej i ciekawiej przyswajają wiedzę podręcznikową. Być może dzięki temu nie tylko wzbogacą wiedzę, ale odkryją coś nowego.  Zajęcia prowadzi nauczyciel przyrody i biologii - pani Anna Niewczas

 

new 8dsc01412 800x600ZAJECIA DLA DYSLEKTYKÓW

Zajęcia doskonalące umiejętność poprawnego pisania oraz czytania są prowadzone przez Panią Sandrę Undro w każdy czwartek i piątek, a panią Katarzynę Kania w poniedziałki, wtorki i piątki. Ich celem  jest doskonalenie umiejętności praktycznego zastosowania zasad pisowni języka polskiego i wykorzystanie przez uczniów posiadanej wiedzy. Program zajęć opiera się na połączeniu elementów nauki i zabawy. Stosowanie różnych form zabaw jak np. rebusy, zagadki, gry dydaktyczne, krzyżówki czy łamigłówki pobudzają wyobraźnię dzieci, zwiększając tym ich zaangażowanie emocjonalne i poznawcze. Głównym zadaniem jest wskazanie znaczenia poprawnej pisowni oraz rozbudzanie w uczniach  zainteresowań ortografią.

 

new 20171108 123028ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Problem z wymową? – to nie musi być problem. Niektórzy czniowie klas pierwszych i nie tylko w ramach projektu "Po nitce do kłębka....", uczestniczą w zajęciach logopedycznych. To dodatkowe godziny ćwiczeń rozwijających mowę oraz komunikację dzieci. Kto powiedział, że nie można się uczyć i ćwiczyć przez zabawę?! Zajęcia w poniedziałki i środy prowadzi neurologopeda  Joanna Jagiełło, a wtorki, środy, czwartki i piątki Anna Wałdoch

 

 

 

new pict1036ZAJĘCIA TECHNICZNE -  "MŁODY TECHNIK"

Majsterkowanie i nie tylko.  Od września odbywają się  dodatkowe zajęcia techniczne realizowane w ramach projektu. Oprócz praktycznego działania uczniowie pozyskują wiedzę dotyczącą  trzech podstawowych obszarów: *Podstawy techniki ,*Materiałoznawstwo ,*Technologia wytwarzania.
W czasie zabawy i działania tworzą rzeczy przydatne, a jednocześnie uczą się jak i z czego można je zrobić. Jeszcze chwilkę i powstanie nowa pracownia techniczna, co pozwoli na urozmaicenie zajęć z wykorzystaniem różnych narzędzi. Zajęcia prowadzi wprowadzając uczniów w świat techniki pani Ewa Tereszczak

 

img 0914ZAJĘCIA SPORTOWE FITNESS

Wesołe dziecko, to zdrowe dziecko. A zdrowe dziecko jest tylko wtedy, kiedy nie tylko siedzi przed telewizorem, ale jest w ruchu. W ramach projektu " Po nitce do kłębka.... " odbywają się zajęcia ruchowe fitness wzbogacone dużą ilością tańca. Uczennice klas VII i VI często już same sa autorkami układów. Więc jeśli zajęcia ruchowe- fitness to tylko w SP4. Super atmosfera, super zabawa. Zajęcia prowadzi Pani Agnieszka Kwiatkowska. Nauczyciel wychowania fizycznego i przyrody z artystyczną duszą.

 

img 0919KOŁO LITERACKO-TEATRALNE 

W każdy poniedziałek od 14.45 do 17.00 w SP4  sala 18 zamienia się w scenę teatralną. Zza drzwi słychać dochodzące głosy osób, naśladowanie zwierząt, a nawet śpiew ptaków i szum drzewo. To tam odbywają się zajęcia literacko-teatralne .Tu powstają montaże literackie, scenki teatralne. Najmłodsi uczniowie mają okazję oglądać przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki scenki i bajki.  Pani Hania Spieczyńska - z wykształcenia polonistka, z zamiłowania reżyser zaprasza uczniów kl.I-VII do wspólnej zabawy . Jeszcze są miejsca.

img 20171108 131912 450x600

ZAJECIA SPORTOWO-OGÓLNOROZWOJOWE

Nauka wcale nie musi być nudna, dlatego:pani Małgorzata Bochenek zaprasza uczniów klas II -III w każdy poniedziałek, wtorek w godzinach 15.40 - 16.25 oraz środę  od 12.45 do 13.30, a pani Marlena Wiśniewska zaprasza uczniów klas I w środy godzinach od 15.40 do 16.25 oraz piątki  od 12.50 do 13.35 do  udziału w zajęciach ogólnorozwojowo- sportowych. Podczas zajęć dzieci  rozwijają umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej oraz plastycznej ale także grają i poznają zabawy ruchowe czyli łączą przyjemne z pożytecznym. Tak zwyczajnie uczą się bawiąc i bawią się ucząc :)