Układanie prostych rymowanek czy wierszyków doskonale rozwija wyobraźnię najmłodszych, kształtuje umiejętności językowe i bardzo korzystnie wpływa na swobodę posługiwania się językiem polskim w mowie i w piśmie.

Doskonałą okazją do tego, aby poświęcić temu zagadnieniu nieco więcej czasu, były dla nas coroczne obchody  Światowego Dnia Poezji. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku.

W tym roku, obcowaniu z twórczością znanych i lubianych poetów, towarzyszyła również własna literacka twórczość uczniów.

Uczniowie dowiedzieli się czym charakteryzuje się utwór poetycki, rozwiązali krzyżówki poetyckie „Poeci – dzieciom”, bawiąc się w ilustratorów, wykonali piękne ilustracje do prezentowanych im wierszy, a w ramach własnej twórczości bawili się w tworzenie rymów, rymowanek i własnych wierszy. Okazało się, że pisanie wierszy może być doskonałą zabawą i ciekawym pomysłem, a przy okazji stało się okazją do odkrycia niezwykłych szkolnych talentów. Piękne wiersze stworzyły klasy: 2a, 2e, 5e, 4e, 4d. W galerii prezentujemy kilka z nich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wspaniałym i twórczym nauczycielom naszej szkoły, którzy zaangażowali się w organizację tego pięknego, pachnącego poezją, wiosennego dnia.

Maria Jaremba