Nela to dziewczynka znana nie tylko dzieciom. Jest autorką książek i programów podróżniczych, których jest bohaterką i narratorką. Nela ma 13 lat i razem z rodzicami podróżuje po całym świecie, odsłaniając tajniki kontynentów, państw i zwierząt. Jej książki są pełne ciekawej wiedzy.

Do naszej biblioteki zakupiono całą serię wydawniczą z Nelą. 15 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie czytelnicze – dzieci obejrzały prezentację multimedialną o Neli i jej twórczości, obejrzały krótki filmik, wysłuchały fragmentu książki czytanej przez wychowawczynię świetlicy panią Elę i odpowiadały na pytania. Gościem specjalnym była Ania Stanek – uczennica kl.VI a, która posiada całą kolekcję książek o Neli i różne gadżety.

Ania była też uczestniczką spotkania autorskiego w Gdańsku i otrzymała autograf autorki. Dziękujemy jej za udostępnienie swoich zbiorów i podzielenie się z nami wrażeniami. Kolejne spotkania z Nelą i jej książkami wkrótce!