19.11.2018 r. uczniowie klas 8 d i 8 c wzięli udział w spotkaniu zawodoznawczym z żołnierzami z 100 Batalionu Łączności. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca żołnierza zawodowego i jak wygląda dzień pracy w wałeckiej jednostce w poszczególnych sekcjach.  Młodzi ludzie  zapoznali się ze sprzętem wojskowym służącym do transportu, obrony i łączności. Wszyscy uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzelnicze na specjalnie do tego przygotowanym stanowisku. Dostali także precyzyjne wskazówki, jak uratować komuś życie.

Wiedzę teoretyczną mogli natychmiast zweryfikować na  stanowisku medycznym, gdzie pod okiem profesjonalisty i przy użyciu specjalistycznego sprzętu samodzielnie udzielali pierwszej pomocy. Po zakończeniu zadań zręcznościowych młodzież miała okazję zobaczyć, jak wyglądają pracownie informatyczne. Usłyszeli także, na czym polega praca informatyka w wojsku.  Po spotkaniu uczniowie wiedzą, jakie warunki należy spełnić, aby starać się o pracę w wojsku i dlaczego warto zastanowić się nad zawodem żołnierza.
To było interesujące spotkanie! Dziękujemy!