Szanowny Rodzicu stoisz przed wyborem Szkoły dla swojego dziecka. Jest to niewątpliwie trudna chwila, ale usiądź spokojnie, odetchnij, daj sobie chwilę. Ten strach ma tylko wielkie oczy, każdy rodzic wraz z dzieckiem powinien ten ważny etap przejść razem. Razem - to słowo klucz na tę drogę. Idąc krok w krok, równym tempem ze swoim dzieckiem może okazać się, że wszelkie obawy szybko znikną i pojawi się szczęście - z nowych znajomości, doświadczeń i możliwości. Wybór szkoły jest bardzo ważny, oczywiście to Ty Rodzicu teraz zdecydujesz, bo dziecko nie jest w stanie w takiej kwestii decydować o sobie. Jeszcze sporo miesięcy upłynie zanim część Ciebie pójdzie na ten pierwszy dzień, miesiąc, rok do szkoły, ale już nadeszła pora decyzji. Czym zatem należy kierować się przy wyborze? Na pewno trzeba zajrzeć w potrzeby swojej rodziny. Na czym najbardziej Wam zależy? Odległości od domu, odległości od pracy, konkretnych nauczycielach, wsparciu psychologiczno-pedagogicznym, czy możliwości rozwoju np. w sporcie? Każda szkoła ma jakąś swoją misję. Jedną z misji naszej Szkoły jest dbanie o bezpieczeństwo i wspieranie w rozwoju z uwzględnieniem możliwości i potrzeb Waszego dziecka.

Martwisz się czy Twój wybór jest dobrym wyborem? Nie martw się, zadbaj o poczucie bezpieczeństwa i szczęścia Twojego dziecka. Dokonaj tego dzięki poznawaniu Szkół: poczytaj, pooglądaj co oferują placówki, przejdź się na spacer z dzieckiem i pokaż mu szkolne budynki. Może razem odnajdziecie coś co przykuje Waszą uwagę? Na naszej stronie można zobaczyć małą namiastkę życia szkolnego. To malutki ułamek tego co robimy, aby zadbać o jak najlepszy rozwój poznawczy i emocjonalny naszych uczniów. Pamiętaj, że Dziecko odczuwa to czego się obawiasz. Lęk przed szkołą rośnie, gdy czuje, że rodzice nie są przekonani i pewni. Jeśli jest coś o co chcesz zapytać przed podjęciem decyzji, jesteśmy tu, czekamy. Jeśli nasza Szkoła spełnia Twoje potrzeby, zapraszamy! Jesteśmy tu dla Waszych dzieci i dla Was.

Angelika Marciniak