20180104 101951 338x600Dnia 4 stycznia 2018r. ogromnym sukcesem naszych uczennic zakończyły się Międzyszkolne Anglojęzyczne Zmagania Recytatorskie, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu. Tematem konkursu była zima. Uczestniczyli w nich uczniowie nie tylko wałeckich szkół podstawowych, ale również dzieci ze szkół w Witankowie, Strącznie i Karsiborze. Uczestników oceniało międzynarodowe jury, w skład którego wchodzili: Kate Hunt, Lyn Atterbury z Anglii oraz pani mgr Alicja Miler.

W kategorii klas III pierwsze miejsce zajęła Alicja Każak z kl. IIIa, natomiast drugie miejsce – Weronika Wilk z kl. IIIg. Klasy czwarte reprezentowały Zuzanna Halicka z kl. IVa i Karolina Matuszak z kl. IVd. Tu również bezkonkurencyjna okazała się nasza uczennica Zuzanna Halicka, która zwyciężyła.

W przygotowaniach do konkursu uczennicom pomagali: Maria Jaremba, Łukasz Woliński oraz rodzice.

Gratulujemy!!!

Znalezione obrazy dla zapytania Boże Narodzenie, Mikołajki20 grudnia w świetlicy uczniów starszych odbył się Turniej Mikołajkowy. W turnieju uczestniczył (przybyły specjalnie na tę okoliczność) Święty Mikołaj i Śnieżynka. Cztery grupy uczestników turnieju - Mikołaje, Bałwanki, Elfy, Renifery -  rywalizowały w różnych konkurencjach. Na zakończenie turnieju, w czasie słodkiego poczęstunku Mikołaj wręczył nagrody poszczególnym grupom.

Pomysłodawcami i realizatorkami turnieju były panie: Katarzyna Aftyka, Elżbieta Romaniuk - Staniek, Karolina Leska. W świetlicy szkolnej magia świąt Bożego Narodzenia już trwa.

2c89dc20-56d9-4d5d-8874-d7bd910afadd   Dnia 17.12.2017 r. odbyła się wycieczka do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Uczestniczyły w niej dzieci z oddziału przedszkolnego, grupa I „Żabki” przy Szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu. Organizatorami wycieczki była Okręgowa Izba Radców Prawnych w Szczecinie.

Uczestnicy pod opieką wchowawcy - pani Anety Demskiej brali udział w  spektaklu pt. „(Nie) idealne święta” oraz spotkaniu ze świętym  Mikołajem, od którego każdy uczestnik wycieczki otrzymał mały podarunek. Przedstawienie wprowadziło wszystkich  w bajkowy klimat nadchodzących świąt. Widowisko wywarło na dzieciach bardzo duże wrażenie. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje.

Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.